CITROENEM W DRZEWO

W sobotę 5 sierpnia po godzinie 15.00 w Targowie doszło do wypadku z udziałem osobowego citroena. Służby, które przybyły na miejsce zastały auto w przydrożnym rowie poza drogą publiczną. Samochodem kierował 32-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego. Mężczyzna sam opuścił pojazd, ale doznał urazu twarzy. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy. Następnie został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który po zbadaniu poszkodowanego podjął decyzję o przetransportowaniu go do szpitala. Jak ustalili policjanci, 32-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków, po czym wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Policjanci ukarali go mandatem.

DACHOWANIE KOŁO NOWIN

W niedzielę 6 sierpnia w godzinach rannych na odcinku DK 57 nieopodal Nowin kierujący volkswagenem sharanem 46-letni mieszkaniec Szczytna nie dostosował prędkości do panujących warunków. Wskutek tego wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu, po czym dachował. Mężczyzna był trzeźwy. Po kolizji pozostawał w pojeździe, dlatego dostęp do niego wykonali strażacy, którzy ewakuowali go na zewnątrz. 46-latek doznał urazu nogi. Po przebadaniu przez ratowników medycznych został przetransportowany do szpitala w Szczytnie.

BOCZNE ZDERZENIA

W piątek 4 sierpnia w Kałęczynie doszło do bocznego zderzenia dwóch pojazdów. Z ustaleń policji wynika, że 53-letni mieszkaniec gminy Myszyniec kierujący iveco nie zastosował się do znaku „stop”. Wskutek tego doprowadził do zderzenia z audi. Kierujący byli trzeźwi. Żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał pomocy medycznej. Sprawca został ukarany mandatem.
Podobna kolizja miała miejsce również w sobotę 5 sierpnia około południa na odcinku drogi krajowej nr 53 w Olszynach. Kierujący mercedesem 47-letni mieszkaniec Szczytna w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia bocznego z BMW. Wraz z 47-latkiem jechała dwójka pasażerów, z kolei BMW podróżowały trzy osoby. Na szczęście żadna z nich nie wymagała pomocy lekarskiej. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem oraz otrzymał punkty karne.

REKLAMÓWKA PRZYCZYNĄ POŻARU

W sobotę 5 sierpnia straż pożarna interweniowała w Dźwierzutach na ul. Kościelnej. Doszło tam do pożaru w domu jednorodzinnym. W chwili zdarzenia przybywały w nim dwie osoby, które opuściły budynek przed przyjazdem strażaków. Wewnątrz panowało duże zadymienie, które powstało wskutek zapalenia się reklamówki pozostawionej na grzejniku elektrycznym. Strażacy dogasili pożar, przewietrzyli pomieszczenia i wynieśli nadpalone elementy wyposażenia. Na miejsce zadysponowano też zespół ratownictwa medycznego, który przebadał jedną z mieszkających w budynku osób, która uskarżała się na zawroty głowy. Nie wymagała ona jednak hospitalizacji. W działaniach uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej w sile 19 ratowników z JRG Szczytno, OSP Dźwierzuty i OSP Targowo.