POTRĄCENIE ROWERZYSTKI

W piątek 18 sierpnia na ul. Kochanowskiego w Szczytnie kierujący skodą fabią potrącił rowerzystkę. Kiedy na miejsce dotarły służby ratunkowe, 76-letnia cyklistka była przytomna, a jedynie uskarżała się na ból nogi. Zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu poszkodowanej uznał, że wymaga ona jednak hospitalizacji. Kobieta trafiła do szpitala w Szczytnie.

MOTOCYKLISTA W SZPITALU

We wtorek 15 sierpnia około godziny 12.40 w Spalinach Małych miał miejsce wypadek z udziałem  motocykla marki Suzuki. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe zastały pojazd leżący na boku w przydrożnym rowie. Obok stał 30-letni kierowca jednośladu. Mężczyzna był przytomny i nie miał widocznych obrażeń. Mimo to strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Medycy uznali, że motocyklista wymaga przewiezienia do szpitala.

Z RĄK MEDYKÓW DO ARESZTU

W nocy z piątku na sobotę (18/19 sierpnia) dyżurny szczycieńskiej komendy został poinformowany o głośnej libacji alkoholowej, która miała się odbywać w jednym z mieszkań na terenie Szczytna. Skierowani pod wskazany adres funkcjonariusze nie potwierdzili tego zgłoszenia, natomiast zastali tam zespół ratownictwa medycznego udzielający pomocy mężczyźnie twierdzącemu, że został pobity. Był to 30-latek, który, jak się okazało, figurował w policyjnych systemach informatycznych jako osoba poszukiwana. Miał on zasądzoną karę dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna, po udzieleniu mu niezbędnej pomocy medycznej, został osadzony we wskazanym przez sąd zakładzie karnym.
Nie był to jedyny poszukiwany, który wpadł w ręce policji w miniony weekend. W niedzielę 20 sierpnia do dyżurnego komendy wpłynęło zgłoszenie, że pod wskazanym adresem może przebywać osoba próbująca uniknąć zasądzonej kary. Skierowani na miejsce policjanci zastali 31-latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi rok i osiem miesięcy.