WPADŁ PODCZAS AWANTURY

W piątek 25 sierpnia przed godziną 8.00 do szczycieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Policjanci przybyli na miejsce wylegitymowali zastane tam osoby. Okazało się, że jedna z nich, 23-letni mieszkaniec gminy Szczytno, jest poszukiwany. Mężczyzna ma do odbycia karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem. Był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. 23-latek został przewieziony do komendy, a następnie do zakładu karnego, w którym odbędzie zasądzoną karę.

POŁASZCZYŁ SIĘ NA SKANER

Trudno dociec, czym kierował się 38-latek, który z jednego ze sklepów w Pasymiu ukradł … skaner kodów kreskowych. Do zdarzenia doszło w środę 16 sierpnia. Wartość skradzionego mienia to 3,5 tys. złotych. Policjanci ustalili dane sprawcy i zatrzymali go. Skaner w nienaruszonym stanie został zwrócony właścicielowi. Śledczy postawili 38-latkowi zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

NIEOSTROŻNY 18-LATEK

W poniedziałek 28 sierpnia po godzinie 18.00 na ul. Kętrzyńskiego w Szczytnie doszło do kolizji drogowej. Z ustaleń policji wynika, że 18-letni mieszkaniec gminy Szczytno, kierując oplem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go forda i uderzył w jego tył. Samochodem tym kierował 38-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Obaj mężczyźni nie doznali obrażeń. 18-latek został ukarany mandatem.