PIJANY SPRAWCA DROGOWEJ DEMOLKI

W środę 6 września około godziny 23.00 na drodze krajowej nr 53, między Rozogami i Dąbrowami doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący mercedesem 63-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, jadąc w kierunku Dąbrów, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autami jadącymi w przeciwnym kierunku. W wyniku zderzenia mercedes oraz skoda i hybrydowy ds 7 crossback zjechały do przydrożnego rowu. W zdarzeniu uczestniczyło łącznie sześć osób, w tym dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lata. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale straty materialne są bardzo duże. Zniszczeniu uległy samochody, w tym auto hybrydowe, którego wartość oszacowano na ok. 250 tys. złotych.  
Funkcjonariusze poddali kierujących badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że kierujący mercedesem, sprawca kolizji miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Po wytrzeźwieniu 63-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej, do których się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KOLIZJA DWÓCH CIĘŻARÓWEK

W piątek 8 września po godzinie 15.00 w Linowie z przejeżdżającej ciężarówki MAN urwało się koło, które uderzyło w ciągnik siodłowy volvo, uszkadzając go. Kierowcom pojazdów nic się nie stało, jednak wskutek kolizji na jezdni powstała plama oleju o długości ok. 30 metrów. Jej neutralizacją zajęli się strażacy.

WINNY ŚMIERTELNEGO WYPADKU ZA KRATKAMI

W środę 6 września około godziny 10.00 policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Pasym. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. W grudniu 2022 roku mieszkaniec gminy Pasym spowodował wypadek drogowy w Grzegrzółkach i zbiegł z miejsca zdarzenia. Pasażer pojazdu, którym kierował 28-latek, został przewieziony do szpitala, gdzie po pięciu dniach zmarł. Poszukiwany mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od sierpnia tego roku. Funkcjonariusze zatrzymali go w miejscu zamieszkania.
Mieszkaniec gminy Pasym został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Z JEDNEGO PRZESTĘPSTWA ZROBIŁY SIĘ DWA

W piątkowy wieczór 8 września policjanci ruchu drogowego zamierzali skontrolować osobowego opla. Kierowca auta nie miał jednak zamiaru zastosować się do poleceń mundurowych i pomimo wydawanych przez nich sygnałów do zatrzymania, nie uczynił tego. Mieszkańcowi gminy Szczytno nie udało się uciec i trafił w ręce funkcjonariuszy. Wtedy szybko wyszło na jaw, co było powodem jego zachowania. Jak się okazało, mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Kierując samochodem w takiej sytuacji, dopuścił się jednego przestępstwa, a nie zatrzymując do kontroli – popełnił kolejne.

ZDERZYLI SIĘ BOKAMI

W piątek 8 września na trasie Szczytno – Jerutki doszło do bocznego zderzenia dwóch pojazdów. 83-letnia mieszkanka Warszawy kierująca mercedesem naruszyła obowiązek jazdy przy prawej krawędzi jezdni, przez co doprowadziła do bocznego zderzenia z toyotą. Kierujący pojazdami byli trzeźwi i nie wymagali pomocy medycznej. Sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem.
W sobotę 9 września w Szczytnie 34-latek kierujący renault, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, wskutek czego doszło do bocznego zderzenie z innym renault. Na sprawcę również został nałożony mandat.

POLICJA SZUKA ŚWIADKÓW

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie poszukują świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce 3 września na drodze krajowej nr 53. Między Występem a Rozogami doszło do śmiertelnego potrącenia 58-letniego mężczyzny, a kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.
Funkcjonariusze apelują do osób, które w nocy z 3 na 4 września 2023 r. w godzinach 22.00 – 01.00 przejeżdżały drogą na trasie Szczytno – Myszyniec, Rozogi – Świętajno oraz Rozogi – Wielbark i miały zainstalowane rejestratory jazdy oraz dysponują nagraniem z przejazdu o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie pod nr (047) 733 12 00, (047) 733 12 01, (047) 733 12 02.

NIETRZEŹWY ROWERZYSTA WJECHAŁ W FORDA

W niedzielę 10 września na terenie gminy Dźwierzuty nietrzeźwy rowerzysta uderzył w osobowego forda. 48-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierujący autem był trzeźwy. Sprawca kolizji nie wymagał pomocy medycznej. Za poruszanie się rowerem w stanie nietrzeźwości i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatami.

Oprac. (ew)
na podst. KPP Szczytno,
KP PSP Szczytno