CIĘŻKA NOGA ZABRAŁA IM PRAWKA

W miniony weekend policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy aż czterem kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.
W piątek 13 października po godzinie 17.00 w Rozogach w ręce funkcjonariuszy wpadł 33-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Kierujący mazdą mężczyzna poruszał się z prędkością o 64 km/h większą niż dopuszczalna. Następnego dnia po godzinie 7.00 w Wielbarku mundurowi złapali na gorącym uczynku 26-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego. Kierując oplem mężczyzna przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 59 km/h. Kilka godzin później, także w Wielbarku, policjanci zatrzymali 47-latka z województwa mazowieckiego. On z kolei jechał za szybko o 57 km/h. Wielbark okazał się pechowym miejscem również dla 45-latki z województwa pomorskiego. Kobieta kierująca volkswagenem została zatrzymana w niedzielę 15 października przed godziną 15.00. Przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h.

ZATRZYMALI RECYDYWISTĘ

Policjanci każdego dnia, przed rozpoczęciem służby zapoznają się z wizerunkami osób poszukiwanych do odbycia kary aresztu lub pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca zamieszkania oraz miejsca, w których mogą ukrywać się osoby poszukiwane. Od początku stycznia br. szczycieńscy policjanci zatrzymali ponad 200 osób, które zgodnie z wyrokami sądów trafiły do zakładów karnych.
Każda osoba, która ma zasądzoną karę pozbawienia wolności bądź aresztu nie uniknie odpowiedzialności i prędzej czy później zostanie zatrzymana. Przekonał się o tym 33-letni mieszkaniec gminy Szczytno, którego zatrzymali szczycieńscy funkcjonariusze w czwartek 12 października około godziny 10:00. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia kary 109 dni pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu w warunkach recydywy.
Policjanci zatrzymali 33-latka i przewieźli go do zakładu karnego.

PANIE NA BANI ZA KIEROWNICĄ

W sobotę 14 października policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kobietom, które wsiadły za kierownice po spożyciu alkoholu. Pierwsza z nich wpadła w ręce mundurowych na ul. Władysława IV w Szczytnie. Kierująca BMW 34-letnia mieszkanka gminy Szczytno miała w organizmie prawie 0,3 promila alkoholu. Druga z pań, 38-latka z gminy Szczytno, została zatrzymana na ul. Lemańskiej. Kobieta siedziała za kierownicą hyundaia. Badanie wykazało w jej organizmie prawie 1 promil procentowego napitku. Obie, po utracie praw jazdy, zostały przekazane pod opiekę osobom trzeźwym. Niebawem za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem – 34-latka za jazdę w stanie po użyciu alkoholu, a 38-latka – za jazdę w stanie nietrzeźwości.

BEZ UPRAWNIEŃ, ZA TO Z PROMILAMI

W niedzielę 15 października około godziny 12.00 na ul. Łomżyńskiej w Szczytnie policjanci zatrzymali kierującego audi 43-letniego mieszkańca Szczytna. Badanie wykazało, że miał w organizmie 1 promil alkoholu. Dodatkowo w trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Niebawem szczytnianin odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

75-LATKA Z MANDATEM

W piątek 13 października około godziny 10.00 na ul. Żeromskiego w Szczytnie kierująca skodą 75-letnia mieszkanka Szczytna uderzyła w zaparkowanego opla, w którym na szczęście nikogo nie było. Kobieta była trzeźwa i nie odniosła obrażeń. Policjanci ukarali ją mandatem.

UDERZYŁA W SŁUP

W czwartek 12 października w Rudce kierująca oplem meriva uderzyła w słup oświetleniowy, który się złamał. Autem podróżowały łącznie dwie osoby, które nie zgłaszały ratownikom żadnych dolegliwości. Uszkodzeniu uległ przód opla.