SŁONA CENA POŚPIECHU

W piątek 20 października w Wielbarku policjanci szczycieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli 42-latkę kierującą toyotą. Kobieta jechała z prędkością 108 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkanka Olsztyna została ukarana mandatem oraz punktami karnymi. Takie same konsekwencja spotkały również 51-latka z województwa mazowieckiego zatrzymanego w sobotę 21 października w Wielbarku. Mężczyzna, kierując skodą, przekroczył prędkość aż o 62 km/h.

GROZIŁ MATCE ŚMIERCIĄ

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie prowadzą postępowanie wobec 26 – letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty. W ostatnim czasie 26 – latek był sprawcą kilku policyjnych interwencji. Znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, w trakcie których groził pozbawieniem życia swojej matce. Kobieta, w obawie przed agresywnym synem, zgłosiła sprawę funkcjonariuszom. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci przedstawili mężczyźnie łącznie dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych.
Prokurator Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec mieszkańca gminy Dźwierzuty środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.
W związku z popełnionym przestępstwem, 26 – latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

POTRĄCENIE PIESZEGO

W poniedziałek 23 października przed godziną 7.00 76 – letni mieszkaniec Jedwabna przechodził przez przejście dla pieszych na ulicy Pasymskiej w Szczytnie. Mężczyzna, opuszczając pasy, został potrącony przez kierującą citroenem. 43 – letnia mieszkanka Szczytna zatrzymała swoje auto i udzieliła pierwszej pomocy mężczyźnie. Świadkiem tego zdarzenia był inny kierowca samochodu. 42 – latek również udzielał pierwszej pomocy poszkodowanemu pieszemu. Poszkodowany 76 – latek został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała. Szczycieńscy policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

MANDAT ZA SADZE W KOMINIE

W sobotę 21 października w budynku jednorodzinnym w Chochole doszło po pożaru sadzy w przewodzie kominowym. W chwili zdarzenia w obiekcie przebywały dwie kobiety i dwoje dzieci, ale nikomu nic się nie stało. Strażacy ugasili pożar i usunęli zalegające w kominie sadze. Upewnili się również, czy w pomieszczeniach nie ma tlenku węgla. Wskutek pożaru sadzy doszło do rozszczelnienia i pęknięcia komina. Patrol policji, który przybył na miejsce, ukarał właściciela domu mandatem za brak utrzymania przewodów kominowych w należytym stanie. Strażacy apelują, aby ci, którzy opalają swoje domy paliwem stałym, pamiętali o regularnym czyszczeniu kominów. (zdjęcie do artykułu na stronie 7.)