POŻAR NA LEYKA

W czwartek 2 listopada po północy strażacy otrzymali wezwanie do pożaru w budynku wielorodzinnym na ul. Leyka. Na miejscu okazało się, że został on ugaszony przez mieszkańców. Przyczyną była nieszczelność czopucha przy piecu kaflowym. Strażacy sprawdzili, czy nie występują ukryte zarzewia ognia oraz za pomocą miernika wielogazowego zmierzyli zawartość tlenku węgla. Na szczęście w pomieszczeniu nie wykryli niebezpiecznej substancji.

ZASTOPOWANY NA "STOPIE"

W poniedziałek 30 października policjanci patrolujący ul. Pasymską w Szczytnie zauważyli, że kierowca dostawczego forda, wyjeżdżając z ul. Bohaterów Westerplatte, nie zastosował się z znaku STOP. Dalsze ustalenia mundurowych wykazały, że 30-letni mieszkaniec gminy Rozogi nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny kierowca niebawem stanie przed sądem, aby odpowiedzieć za swoje czyny.

ZDRADZIŁA GO... ZŁOŚLIWOŚĆ

W nocy z soboty na niedzielę (5/6 listopada) szczycieńscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Szczytna. Wcześniej otrzymali zgłoszenie od kobiety, której syn złośliwie zakłócał sen. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że 20-latek jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Za zakłócanie snu matce został ukarany mandatem, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Stamtąd trafił do zakładu karnego, gdzie  odbędzie zasądzoną karę.

POŚCIG ZA PORSCHE

W sobotni wieczór 4 listopada patrolujący ul. Sienkiewicza w Szczytnie policjanci zwrócili uwagę na kierującego porsche. Mundurowi wydali mężczyźnie polecenie zatrzymania się, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca jednak zignorował je, znacznie przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Policjanci ruszyli w pościg, jednak uciekinier okazał się szybszy. Nie nacieszył się jednak długo bezkarnością. W poniedziałek 6 listopada kryminalni udali się do jednej z miejscowości w gminie Szczytno. Tam zatrzymali 27-latka podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę. Mieszkaniec gminy Szczytno usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

PO PIJAKU SPOWODOWAŁ DWIE KOLIZJE

W poniedziałek 6 listopada ok. godziny 16.00 na ul. Jagiellończyka w Szczytnie doszło do dwóch kolizji, których sprawcą był 43-letni mieszkaniec gminy Szczytno kierujący renault. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna najpierw uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, a następnie zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem. Badanie wykazało, że pirat drogowy miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Wraz z kierowcą jechał także nietrzeźwy pasażer. 43-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania dwóch kolizji oraz prowadzenia auta bez uprawnień. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

UKARANA 20-LATKA

W sobotni ranek 4 listopada na trasie Jedwabno – Czarny Piec kierująca audi 20-letnia mieszkanka gminy Wielbark straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i zderzyła się z jadącą z naprzeciwka kią. Autem tym podróżował 37-letni mieszkaniec Jedwabna wraz z 35-letnią pasażerką. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji 20-latka została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.