ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ I BRATEM

W noworoczny poniedziałek w jednej z miejscowości w gminie Szczytno 32-latek wszczął awanturę z matką i bratem. W trakcie kłótni stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec kobiety. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 32-latek znęca się nie tylko nad nią, ale i bratem, a sytuacje takie mają miejsce już od dłuższego czasu. Policjanci zatrzymali agresora i przewieźli do komendy w Szczytnie. W środę 3 stycznia prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze. Mężczyzna ma obowiązek stawiennictwa w komendzie w określonym dniu każdego tygodnia. Ponadto 32-latek otrzymał zakaz opuszczania kraju. Sprawcy przemocy domowej za znęcanie się nad członkami rodziny grozi kara pozbawienia wolności do piciu lat.

WE DWÓCH UZBIERALI CZTERNAŚCIE ZARZUTÓW

Policjanci kryminalni ze Szczytna wytypowali i zatrzymali dwóch sprawców kilkunastu przestępstw – 37- i 31-latka z gminy Szczytno. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty dotyczące zdarzeń od października do grudnia 2021, kiedy to włamał się do dziewięciu budynków w Szczytnie. Dokonał tam kradzieży przedmiotów o łącznej wartości blisko 6 tys. złotych. Najczęściej jego łupem padał sprzęt elektroniczny, materiały budowlane, a także paliwo. Mężczyzna usiłował włamać się także do kolejnego domu letniskowego, jednak spłoszył go przebywający wewnątrz właściciel. Drugi ze sprawców usłyszał zarzuty dotyczące paserstwa. 31-latek pomagał 37-latkowi w sprzedaży przedmiotów pochodzących z kradzieży. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać. Sprawcy przestępstw wkrótce staną przed sądem, który wymierzy im karę za popełnione czyny.

TAFLA LODU SPADŁA Z CIĘŻARÓWKI NA RENAULT

Wielu kierowców zapomina zimą o należytym odśnieżeniu swojego auta. Skutki tego mogą być bardzo niebezpieczne. Świadczy o tym sytuacja, która miała miejsce w Janowie. Z naczepy ciężarowego volvo tafla lodu spadła na jadące za nim osobowe renault, powodując jego uszkodzenie. Na szczęście kierujący autem osobowym 23-letni mieszkaniec gminy Pasym nie odniósł obrażeń. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ukarali 56-letniego mieszkańca Szczytna, który prowadził volvo, mandatem.
Policjanci apelują o to, aby przed wyruszeniem w trasę odpowiednio przygotować samochód, usuwając z niego dokładnie śnieg i lód. - Jazda z warstwą śniegu na dachu czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom, ale także innym uczestnikom ruchu – przypomina sierż. Emilia Pławska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

NIE BĄDŹMY, OBOJĘTNI,MROZY ZABIJAJĄ

Utrzymujące się od kilku dni bardzo niskie temperatury mogą być zabójcze dla osób bezdomnych. Policja apeluje, aby nie być obojętnym i informować służby o miejscach ich przebywania. Zgłoszenie takie wpłynęło do szczycieńskiej komendy w poniedziałkowy ranek 8 stycznia. Dotyczyło mężczyzny leżącego na klatce schodowej jednego z bloków w Szczytnie. Kiedy na miejsce dotarli funkcjonariusze, zastali 40-latka przykrytego kocem. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że jest osobą bezdomną. Kiedy zauważył uchylone drzwi od klatki schodowej, postanowił wejść, aby się ogrzać. Policjanci poinformowali go o miejscach noclegowych, gdzie można uzyskać schronienie oraz ciepły posiłek. 

SZESNASTOLATEK WIÓZŁ NIETRZEŹWEGO OJCA

W niedzielę 7 stycznia po godzinie 19.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy, który nie ma ukończonych 18 lat i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Wskazany w zgłoszeniu samochód marki Audi funkcjonariusze zastali na pl. Juranda w Szczytnie. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 16-letni mieszkaniec Szczytna. W pojeździe znajdował się również 50-letni ojciec chłopaka, mieszkaniec gminy Szczytno. Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu wyszło na jaw, że jest on nietrzeźwy. Drugim pasażerem auta był 42-latek z gminy Szczytno, także po paru głębszych. W trakcie interwencji nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i utrudniał jej przeprowadzenie. W związku z tym policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny za popełnione wykroczenia. 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za kierowanie samochodem bez uprawnień. Natomiast 50-letni ojciec nastolatka poniesie konsekwencje za udostępnienie samochodu synowi.