NAJPIERW KOCHAŁ, POTEM GROZIŁ

W piątek 19 stycznia w Szczytnie 30-latek groził swojej byłej partnerce, że wejdzie do jej mieszkania, w którym przebywało także 4-letnie dziecko. Wcześniej, przez jeden z komunikatorów internetowych groził kobiecie pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali agresora i przewieźli do komendy w Szczytnie. Dwa dni później mieszkaniec Szczytna usłyszał zarzut. Prokurator rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna ma obowiązek stawiennictwa trzy razy w tygodniu w komendzie w Szczytnie.

LEŻAŁ PIJANY NA JEZDNI

Dużą empatią wykazała się mieszkanka województwa dolnośląskiego, która w poniedziałek 22 stycznia, jadąc trasą Rozogi – Spaliny Wielkie, zauważyła leżącego przy jezdni mężczyznę. 64-latka zadzwoniła pod numer alarmowy 112, dzięki czemu na miejscu pojawili się policjanci. 37-letni mieszkaniec gminy Rozogi znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Policjanci przewieźli mężczyznę na oddział SOR w Szpitalu Powiatowym w Szczytnie, gdzie otrzymał odpowiednią pomoc medyczną.

SKUTECZNA GAŚNICA

W środę 17 stycznia po godzinie 22.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Zawojkach. Na miejscu okazało się, że w stojącym na poboczu audi a4 pojawiło się zadymienie przy samochodowym radioodbiorniku. Z zagrożeniem uporał się sam właściciel pojazdu, który zdołał ugasić pożar za pomocą gaśnicy. Strażakom nie pozostało więc już nic innego, jak tylko sprawdzenie przy użyciu kamery termowizyjnej, czy w pojeździe nie ma ukrytych zarzewi ognia. Wraz z kierowcą podróżowała jeszcze jedna osoba. Ani jemu, ani jej nic się nie stało.

PRĘDKOŚĆ NIE ZGRAŁA SIĘ Z WARUNKAMI

W sobotę 20 stycznia przed godziną 7.00 na drodze krajowej nr 57 pomiędzy Szczytnem a Nowinami kierowca toyoty nie dostosował prędkości do panujących warunków, wskutek czego stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. 62-letni mieszkaniec gminy Szczytno nie odniósł żadnych obrażeń. Został zbadany alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Policjanci ukarali go mandatem.

ZALANA POSESJA

W piątek 19 stycznia na jednej z posesji w Rańsku doszło do uszkodzenia zaworu doprowadzającego wodę znajdującego się w studzience. Wskutek tego obejście zostało zalane i konieczna okazała się interwencja strażaków. O zdarzeniu został poinformowany także Zakład Gospodarki Komunalnej w Dźwierzutach. Sytuacja została opanowana po uszczelnieniu zaworu. W akcji uczestniczyli strażacy z OSP Rańsk.

ZŁAPALI DROGOWEGO CWANIAKA

W środę 17 stycznia po południu patrol policji drogowej, przejeżdżając ulicą Kolejową zauważył, że kierowca forda wykonał manewr omijania samochodu oczekującego na otwarcie przejazdu kolejowy. Mężczyzna wjechał na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, aby przeprowadzić kontrolę drogową. 38-letni mieszkaniec powiatu lidzbarskiego został ukarany mandatem oraz punktami karnymi za popełnione wykroczenie. Mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, a sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego w Szczytnie.

STŁUCZKA NA SKRZYŻOWANIU

W sobotę 20 stycznia przed godziną 9.00 na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Osiedleńczej w Szczytnie 47-letni mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego kierujący renault nie ustąpił pierwszeństwa dacii. Wskutek tego doszło do zderzenia bocznego pojazdów. Dacią kierował 54-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany punktami karnymi i mandatem.

ZDERZENIE Z SARNĄ

W sobotni wieczór 20 stycznia na drodze krajowej nr 57 w Dębówku 60-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego podróżujący wraz z 60-letnią pasażerką, tuż przed maską samochodu zauważył wybiegającą przed auto sarnę. Pomimo gwałtownego hamowania nie uniknął zderzenia ze zwierzęciem. Na szczęście ani kierowca, ani jego pasażerka nie odnieśli obrażeń.

Oprac. (ew) na podst. KPP Szczytno