NIE USTĄPIŁ

W sobotę 26 stycznia na ul. Wileńskiej w Szczytnie 24-latek z województwa podlaskiego kierujący citroenem, nie ustąpił pierwszeństwa BMW. W wyniku tego pojazdy się zderzyły. Zarówno 24-latek, jak i kierujący BMW 22-latek z gminy Szczytno nie odnieśli obrażeń i  nie potrzebowali pomocy medycznej. Obaj byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punkami karnymi.

GRUCHOTEM BEZ UPRAWNIEŃ

W sobotę 27 stycznia w Wielbarku funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mitsubishi. Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że 42-letni mieszkaniec gminy Wielbark ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto stan techniczny pojazdu, którym podróżował mężczyzna, nie spełniał wymagań. 42-latek za to wykroczenie został ukarany mandatem. Natomiast w związku z popełnionym przestępstwem kierowania autem pomimo cofniętych uprawnień, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

PODSZYWAJĄ SIĘ POD GAZOWNIKÓW

TBS ostrzega mieszkańców administrowanych przez siebie wspólnot przed osobami, które podszywają się pod pracowników sprawdzających szczelność instalacji gazowych. W ten sposób wyłudzają pieniądze od swoich ofiar. Dlatego administratorzy proszą mieszkańców o szczególną ostrożność i niewpuszczaniu do mieszkań osób obcych, nieposiadających odpowiednich dokumentów.

NIE WYTRZYMAŁA DWÓCH DNI BEZ SAMOCHODU

Podczas nocnej służby z poniedziałku na wtorek 29/30 stycznia w Spychowie funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali do kontroli drogowej toyotę, którą kierowała 42-letnia mieszkanka powiatu mrągowskiego. Podczas sprawdzania jej danych  w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że kobieta ma zatrzymane prawo jazdy. Według ustaleń policjantów, 42-latka dwa dni wcześniej kierowała samochodem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.
Policjanci przekazali sprawę do Sądu Rejonowego w Szczytnie. Mieszkanka powiatu mrągowskiego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny w wysokości co najmniej 1500 złotych.

ZŁE WYPRZEDZANIE ZE STŁUCZKĄ I MANDATEM

W piątkowe popołudnie 26 stycznia na odcinku drogi krajowej nr 57 w Siódmaku kierujący renault 29-letni mieszkaniec gminy Wielbark wykonał nieprawidłowo manewr wyprzedzania opla. Skutek był taki, że doszło do bocznego zderzenia pojazdów. Oplem kierował 32-latek z gminy Jedwabno. Na szczęście żadnemu z kierowców nic się nie stało. Na 29-letniego sprawcę kolizji policjanci nałożyli mandat.

OSZUKANY "NA POLICJANTA"

W piątek 26 stycznia do mieszkańca powiatu szczycieńskiego zadzwonił nieznajomy, który przedstawił się jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Rzekomy policjant poinformował mężczyznę, że jego oszczędności są zagrożone i pod pretekstem ich ochrony nakłonił go do wypłacenia gotówki, a następnie pozostawienia w umówionym wcześniej miejscu. Pokrzywdzony postąpił zgodnie ze wskazówkami, wypłacając z banku 100 tys. złotych. Teraz sprawą zajmują się prawdziwi policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Przy okazji informują, że żaden funkcjonariusz policji lub innej służby nie proponuje przechowania oszczędności. - Jeżeli nie jesteśmy pewni, co do zamiarów nieznanego nam rozmówcy, skontaktujmy się z najbliższą jednostką policji w celu zweryfikowania takiej możliwości – radzi sierż. Emilia Pławska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.