PALIŁO SIĘ W IKEI

W środę 3 lipca o godzinie 12.43 strażacy otrzymali wezwanie do pożaru dachu hali produkcyjnej na terenie IKEA Industry w Wielbarku. Jeszcze przed przybyciem ratowników ewakuowano z zakładu 452 pracowników. Okazało się, że do zaprószenia ognia doszło podczas prac związanych ze zgrzewaniem papy. Pracownicy zdołali stłumić pożar przy użyciu gaśnic. Ogniem objęte było ok. 10 m2 dachu Został on dogaszony przez strażaków, którzy wykonali też prace rozbiórkowe nadpalonych elementów. Następnie upewnili się, czy w hali nie występują ukryte zarzewia ognia oraz niebezpieczne substancje i przewietrzyli pomieszczenie. Działania na terenie zakładu trwały 2,5 godziny. Udział w nich brało 23 strażaków z JRG Szczytno, OSP Wielbark, OSP Lesiny Wielkie i OSP Szymany. Na szczęście pożar nie spowodował znaczących strat.

TRZYLATKA PORAŻONA PRĄDEM

W piątek 5 lipca strażacy zostali wezwani do Wyżeg, gdzie 3-letnia dziewczynka została porażona prądem. Do zdarzenia doszło podczas zabawy dziecka. Na szczęście dziewczynka była przytomna, doznała jednak oparzeń dłoni. Na miejscu pomocy udzielił jej zespół ratownictwa medycznego. Zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał trzylatkę do szpitala w Olsztynie.

MOTOCYKLISTA W ROWIE

W sobotę 6 lipca na trasie Leleszki – Grom 28-letni mieszkaniec Ciechanowa kierujący motocyklem marki Suzuki nie dostosował techniki jazdy i prędkości do panujących warunków. Wskutek tego na łuku drogi wywrócił się i wpadł do pobliskiego rowu. Mężczyzna z urazem ręki został przetransportowany do szpitala.

ZDERZENIE Z ROWERZYSTKĄ

W sobotę 6 lipca na skrzyżowaniu ulic Jeziornej i Słowackiego w Szczytnie jadąca rowerem 14-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającej się toyocie, którą kierowała 42-letnia kobieta. Wskutek zachowania rowerzystki doszło do zderzenia pojazdów. Nastolatka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Policjanci ustalili, że dziewczyna nie miała wymaganej karty rowerowej. Sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje o konsekwencjach prawnych wobec 14-latki.

KIEDY PONOSZĄ EMOCJE, CIERPI … SAMOCHÓD

W sobotnie popołudnie 6 lipca szczycieńscy policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w gminie Jedwabno. Doszło tam do kłótni między dwoma mężczyznami. W przypływie emocji jeden z nich chwycił deskę i uszkodził nią lampy w nissanie należącym do świadka zdarzenia. Spowodowane tym straty oszacowano na 2 tys. złotych. Właściciel auta opowiedział policjantom o tym, co go spotkało. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie pojazdu 49-letniego mieszkańca gminy Rozogi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, aby nieco ochłonąć. Kryminalni po przesłuchaniu pokrzywdzonego i zebraniu materiału dowodowego przedstawili 49-latkowi zarzut uszkodzenia samochodu. Podejrzany złożył wyjaśnienia, a jego sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Szczytnie. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Oprac. (ew) na podst. KPP Szczytno, KP PSP Szczytno