KRAKSA NA KRZYŻÓWKACH

W sobotę 10 września doszło do wypadku na drodze krajowej nr 53 na trasie Szczytno – Rozogi. Na skrzyżowaniu do Świętajna 45-latek kierujący volvo, skręcając z krajówki w kierunku tej miejscowości, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu audi jadącemu w kierunku Szczytna.

W wyniku tego pojazdy się zderzyły. Audi podróżowały cztery osoby. Ogólne obrażenia odnieśli pasażerowie siedzący z tyłu tego auta. 77-letnia kobieta oraz 11-miesięczna dziewczynka trafiły na obserwację do szpitali w Szczytnie i Olsztynie. Pozostałym osobom znajdującym się w pojazdach nic się nie stało. Kierujący audi 24-latek i 45-letni kierowca volvo byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

NADZIAŁ SIĘ NA PATROL

W czwartek 8 września około godziny 22.00 policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy podczas patrolu zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Nagle zatrzymał się i zawrócił. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami stwierdził, że musi szybko wracać do domu, bo o czymś zapomniał. Okazało się, że 56-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie celem odbycia kary za nieopłacone grzywny. Został zatrzymany i doprowadzony do szczycieńskiej komendy. W chwili zatrzymania miał w organizmie blisko promil alkoholu. Zgodnie z decyzją sądu 56-latek trafił do Aresztu Śledczego, gdzie odbędzie karę.

WIATA W OGNIU

W niedzielę 11 września w Spychowskim Piecu zapaliła się drewniana wiata pod grilla. W chwili przybycia straży ogniem objęte były ok. 3 m2 dachu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy użyciu wody ugasili pożar. Jego przyczyna jest nieznana.

NIE TA KATEGORIA

W niedzielę 11 września w Rozogach szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierowcę mazdy. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że posiada on uprawnienia do kierowania, ale tylko … ciągnikiem rolniczym. Kategoria „T” nie uprawniała go do jazdy samochodem osobowym. Po sprawdzeniu danych 40-latka w systemach policyjnych okazało się, że był on już kilkakrotnie karany mandatami za jazdę bez wymaganych uprawnień. Ze względu na to policjanci podjęli decyzję o skierowaniu wobec mężczyzny wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczytnie. Niebawem 40-latek odpowie za swoje zachowanie przed obliczem Temidy.

KOLIZJA ROSYJSKIEGO MOTOCYKLISTY

W niedzielę 11 września w Wielbarku na odcinku drogi krajowej 57 kierujący motocyklem marki Yamaha obywatel Federacji Rosyjskiej stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Mężczyzna doznał ogólnych obrażeń. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy, a następnie został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego.

POŻAR W ŚWIĘTAJNIE

W czwartek 8 września wieczorem na ul. Mickiewicza w Świętajnie wybuchł pożar budynku gospodarczego krytego eternitem. Na miejsce przybyły trzy zastępy straży pożarnej. W chwili ich przyjazdu ogień obejmował część dachu. Obiekt, w którym doszło do pożaru składał się z czterech pomieszczeń, w których znajdowała się m.in. kotłownia oraz magazyn drewna. Pożar ugaszono, strażacy udzielili też pomocy znajdującej się na posesji kobiecie.

SPADŁ Z DACHU

W sobotę 10 września z dachu domu przy ul. Łąkowej w Pasymiu spadł mężczyzna. Jako pierwszy zauważył to jego 10-letni syn, który następnie zaalarmował o wypadku matkę. Na pomoc 38-latkowi przybyły trzy zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany został przewieziony karetką do szpitala.
Oprac. (ew)