WYPIŁ I ZŁAMAŁ ZAKAZ

W środę 9 września po południu policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że po wsi Rumy w gminie Dźwierzuty jeździ pijany kierowca. Na miejscu okazało się, że informacja była prawdziwa. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego oplem 43-latka. Mężczyzna został poddany badaniu, które wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Przy okazji wyszło na jaw, że nie posiadał uprawnień do kierowania z powodu orzeczonego przez sąd zakazu. Mieszkaniec gminy Dźwierzuty trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu przesłuchano go i przedstawiono zarzuty. 43-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

PODPALENIE W LESIE

W piątek 11 września na terenie leśnictwa Pupy w okolicy Spychowa zauważono pożar trawy na podłożu torfowym. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej podpalenie. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy ugasili ogień, a następnie przekopali część pogorzeliska.

WJECHAŁ W OPLA I PŁOT

W czwartek 10 września w Piasutnie kierujący mazdą z nieznanych przyczyn uderzył w zaparkowanego przy jednej z posesji opla astrę i uszkodził ok. 30 metrów drewnianego płotu. Mazdą podróżowały dwie osoby. Kierowca tego samochodu oddalił się w nieznanym kierunku.

POŻAR W PIWNICY

We wtorek 8 września w Targowie wybuchł pożar w kotłowni budynku mieszkalnego zlokalizowanej w piwnicy. Ogniem objęta była rura PCV, paliły się także sadze w przewodzie kominowym. W pomieszczeniu panowało duże zadymienie. Na miejsce wezwano strażaków, którzy ugasili pożar i usunęli zgromadzony w kotłowni opał. Uszkodzeniu uległa m.in. instalacja elektryczna i wodno – kanalizacyjna.
oprac. (ew)