RAJD GÓRALEM Z PROMILAMI

W niedzielę 19 marca policjanci pełniący służbę na drogach gminy Wielbark, w miejscowości Piwnice Wielkie, zobaczyli jadącego rowerem górskim mężczyznę.

Nie wiadomo, czy to specjalistyczny pojazd czy też animusz cyklisty zwróciły uwagę funkcjonariuszy. Dość, że podczas rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Jak się okazało, 44-letni mieszkaniec gminy Wielbark miał w organizmie ponad 3 promile mocnego trunku. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

POŻAR W PIWNICY

W czwartek 16 marca w nocy strażacy zostali wezwani do pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym na ul. Piłsudskiego w Szczytnie. Wewnątrz pomieszczenia oraz na klatce schodowej panowało bardzo duże zadymienie. Parkujące przed budynkiem samochody uniemożliwiły dojazd strażackiego podnośnika i ewakuację mieszkańców przez okna. Ich wyprowadzenie stało się możliwe dopiero po oddymieniu klatki schodowej. Wówczas budynek opuściło 15 osób, w tym 3 dzieci, 2 osoby niepełnosprawne i 2 psy. Podczas akcji strażaków jeden z lokatorów, 60-letni mężczyzna, źle się poczuł. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostał jednak na miejscu. Kiedy pożar został ugaszony, a strażacy sprawdzili, czy w pomieszczeniach nie ma tlenku węgla, lokatorzy wrócili do mieszkań. Spaleniu uległo wyposażenie piwnicy. Straty oszacowano na 5 tys. zł, a za uratowane mienie przyjęto budynek mieszalny wartości ok. pół miliona złotych.

ZDERZENIE W SZYMANACH

W sobotę 18 marca w Szymanach doszło do bocznego zderzenia dwóch skód octavii. Pierwszą, na olsztyńskich numerach rejestracyjnych, podróżowały dwie osoby. 57-letnia pasażerka trafiła do szpitala, a rok starszy kierowca pozostał na miejscu zdarzenia. Drugą skodą na mazowieckich numerach jechał tylko 47-letni kierowca. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

STRACIŁ PRAWKO I 5 STÓWEK

W niedzielę 19 marca w Dąbrowach policjanci prowadzili cykliczne kontrole drogowe mające na celu nadzorowanie ruchu i sprawdzanie prędkości. W sidła funkcjonariuszy wpadł 44-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Kierując volkswagenem passatem w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem w wysokości 500 złotych.

oprac. (ew)