PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ, STRACILI PRAWKO

W poniedziałek 22 maja policjanci ruchu drogowego prowadzili w Rozogach działania w ramach akcji „Prędkość”.

Podczas kontroli w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch kierowców, którzy złamali obowiązujące przepisy. 68-latek jechał mercedesem z prędkością 112 km/h, natomiast 45-latek pędził oplem, mając na liczniku 105 km. Kierowca mercedesa za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, zaś wobec jadącego oplem skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Obu mężczyznom policjanci zatrzymali prawa jazdy.

WYPADEK NA SKUTERZE

W sobotę 20 maja na ul. Łomżyńskiej w Szczytnie na wysokości schroniska dla zwierząt doszło do zderzenia skutera z osobowym mitsubishi. W chwili przybycia służb kierujący jednośladem leżał na środku jezdni. Mężczyzna doznał urazu nogi. Pierwszej pomocy udzielił mu jeden z policjantów, a strażacy zaopatrzyli krwawiącą kończynę i pomogli w transporcie do karetki, która odwiozła poszkodowanego do szpitala.

OGIEŃ W LESIE

W sobotę 20 maja w lesie na ul. Kazimierza Wielkiego w Szczytnie wybuchł pożar poszycia. Na szczęście został szybko zauważony i opanowany przez strażaków, dzięki czemu obyło się bez większych strat.

FIAT UDERZYŁ W DRZEWO

W czwartek 18 maja wieczorem na trasie Szczytno – Jerutki kierujący fiatem ducato wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Samochodem podróżowały dwie osoby, które w chwili przybycia służb ratunkowych przebywały poza pojazdem. Najbardziej ucierpiał kierowca. Mężczyzna uskarżał się m.in. na ból kręgosłupa. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego został przewieziony do szpitala. Pasażer pozostał na miejscu zdarzenia.

KOLIZJA NA ŻEROMSKIEGO

W czwartek 18 maja na ul. Żeromskiego w Szczytnie doszło do kolizji z udziałem nissana i motoroweru. Zarówno jednym, jak i drugim pojazdem podróżowali tylko kierowcy. Obaj zostali przebadani przez ratowników medycznych, ale nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

POŻAR SADZY W KLONIE

Nastały ciepłe dni, więc wydawać by się mogło, że sezon grzewczy już za nami. A jednak … W niedzielę 21 maja w budynku jednorodzinnym w Klonie doszło do pożaru sadzy w kominie. Strażacy po przybyciu na miejsce wygasili piec, założyli sito kominowe i sprawdzili przewód na poszczególnych kondygnacjach. Nie stwierdzili pęknięć, ani ukrytych zarzewi ognia.

Oprac. (ew)