Z GŁÓWKI WALNĄŁ W SZYBĘ

W niedzielny wieczór 9 lipca dyżurny szczycieńskiej komendy został poinformowany o tym, że jakiś mężczyzna, uderzając „z główki”, wybił szybę wystawową w jednym ze sklepów na terenie Jedwabna.

Policjanci po przybyciu na miejsce zatrzymali wskazanego przez świadków sprawcę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Szczytna, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyzna za popełnione w 2015 r. przestępstwo kradzieży karty bankomatowej oraz dowodu osobistego miał zasądzone 8 miesięcy ograniczenia wolności oraz nieodpłatne wykonanie prac społecznych. Ponieważ uchylał się od wyroku, w maju tego roku sąd zmienił karę na 120 dni pozbawienia wolności. Najbliższe cztery miesiące 24-latek spędzi w odosobnieniu. Dodatkowo odpowie za zniszczenie mienia.

ROZBRYKANY PASAŻER

W sobotę 8 lipca szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników Służby Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w Szymanach o tym, że jeden z pasażerów, który przyleciał z Londynu, wszczął awanturę. Okazało się, że wulgarne zachowanie 27-letniego mieszkańca Biskupca zaczęło się na płycie lotniska. Ochrona portu przejęła mężczyznę i przekazała go policji.  Krewkość 27-latka spowodowana była spożytymi przez niego promilami. - Zdecydował się on witać z ojczystą ziemią w stanie niekoniecznie trzeźwym – komentuje zdarzenie podkom. Ewa Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 300 zł, a następnie przekazali rozbrykanego pasażera pod opiekę przyjaciela, który przyjechał do Szyman, aby go odebrać.

STRAŻACY POMOGLI BITEMU MĘŻCZYŹNIE

W niecodziennej akcji uczestniczyli szczycieńscy strażacy w nocy 6 lipca. Wracając do komendy po gaszeniu pożaru w Jerutkach, w parku przy ul. Skłodowskiej – Curie zauważyli, że nieznany sprawca bije innego mężczyznę. Od razu pospieszyli mu na ratunek. W trakcie ich interwencji napastnik uciekł. Strażacy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i opatrzyli ranę głowy. Zawiadomili też o zdarzeniu policję oraz pogotowie. Pobity mężczyzna został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

RODZINNY DRAMAT W WIKNIE

W środę 5 lipca strażacy otrzymali zgłoszenie o próbie samobójczej w miejscowości Wikno, gmina Szczytno. Z uzyskanej informacji wynikało, że 51-letnia kobieta targnęła się na swoje życie. Niestety, kiedy ratownicy dotarli na miejsce okazało się, że 51-latka, którą znalazł mąż, już nie żyje, wobec czego odstąpiono od resuscytacji.

DOMEK POSZEDŁ Z DYMEM

W niedzielę 9 lipca późnym wieczorem strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domku letniskowego znajdującego się w lesie na kolonii Wielbarka. Na miejsce przybyły cztery strażackie zastępy. Drewniany obiekt był już całkowicie objęty ogniem. W środku nikt nie przebywał. Pożar został ugaszony, jednak domek spłonął doszczętnie.

Oprac. (ew)