CZY W LASACH GRASUJE PODPALACZ?

Na terenie gminy Wielbark trwa seria pożarów w lasach. W minionym tygodniu strażacy interweniowali tam cztery razy.

W środę 2 sierpnia paliło się poszycie na powierzchni 1 ara w Zieleńcu. Pożar ugaszono, nie spowodował on żadnych strat. Następnego dnia w tej samej miejscowości strażacy z OSP Wielbark i Lesiny Wielkie również gasili palącą się ściółkę. Z kolei w  sobotę 5 sierpnia w Przeździęku Wielkim paliło się 20 arów poszycia pod liniami energetycznymi. Również w środę w Róklasie doszło do pożaru ściółki na powierzchni 3 arów. W obu przypadkach obyło się bez strat.  

CIĘŻARÓWKA W ROWIE

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia w Rozogach kierowany przez 48-latka ciężarowy DAF z naczepą wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Kierowcy na szczęście nic się nie stało. Straty spowodowane kolizją oszacowano na 20 tys. zł, a wynikają one z uszkodzenia boku i przodu pojazdu.

WYWRÓCONA ŻAGLÓWKA

W sobotę 5 sierpnia po południu na Jeziorze Leleskim w odległości ok. 500 m od brzegu doszło do wywrócenia się żaglówki. Na pokładzie „omegi” znajdowało się trzech mieszkańców Warszawy w wieku 35, 37 i 64 lat. Na ratunek pospieszyli im strażacy, którzy najpierw podjęli żeglarzy z wody, a następnie łodzią przetransportowali na ląd. Mężczyźni zostali zbadani przez zespół ratownictwa medycznego, ale żadnemu z nich nic się nie stało.

MIŁOŚNIK WHISKY, CO I PIWEM NIE POGARDZI

W czwartek 3 sierpnia około godziny 20.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch butelek whisky z jednego z pensjonatów położonych na terenie gminy Szczytno. Na miejscu patrol interwencyjny zastał winowajcę, którym okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. To jednak nie poskromiło jego pragnienia. Po niespełna godzinie 41-latek wrócił do lokalu. Otworzył sobie lodówkę z alkoholem, wyciągnął czteropak piwa i poszedł do toalety. Właścicielka pensjonatu ponownie wezwała policję. Stróże prawa zastali sprawcę spożywającego w toalecie alkohol. Na widok policjantów wszczął awanturę, bo ci przeszkodzili mu w konsumpcji ostatniego piwa. Amator procentowych trunków ze względu na agresywne zachowanie i silne upojenie alkoholowe został przewieziony do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży sklepowej.

OWOCNA KONTROLA W ROZOGACH

Policjanci szczycieńskiej drogówki po raz kolejny kontrolowali prędkość pojazdów w Rozogach. W poniedziałek 7 sierpnia wieczorem zatrzymali kierującego audi Q7, który w terenie zabudowanym jechał, mając na liczniku 110 km/h. 24-letni mieszkaniec Warszawy nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie. Funkcjonariusz zatrzymał mu prawo jazdy i ukarał mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

POŻAR WIATY PRZYSTANKOWEJ

W piątek 4 sierpnia w nocy wybuchł pożar drewnianej wiaty przystankowej na drodze Szczytno – Ostrołęka przy zjeździe do miejscowości Cis. Kiedy na miejsce przyjechała straż, obiekt był już niemal w całości objęty ogniem. Straty spowodowane przez ogień oszacowano na 5 tys. złotych.

OLEJ ZALAŁ PARKING

W piątek 4 sierpnia wieczorem kierująca oplem omegą na skierniewickich numerach kobieta zostawiła pojazd na parkingu przy „Kauflandzie” i udała się na zakupy. Okazało się, że auto miało uszkodzoną miskę olejową. W trakcie postoju wylał się z niej olej. Na miejsce przybyli strażacy, którzy usunęli substancję.