NIE ZAPŁACIŁ, PÓJDZIE SIEDZIEĆ

W środę 9 sierpnia w południe policjanci szczycieńskiej komendy podczas patrolowania rejonu służbowego zatrzymali 30-letniego mieszkańca Szczytna.

Mężczyzna uchylał się od opłacenia grzywny, dlatego sąd wystawił nakaz jego zatrzymania. 30-latek został doprowadzony do aresztu śledczego. Spędzi tam 20 dni.

INWAZJA SZERSZENI

W minionym tygodniu strażacy trzy razy usuwali gniazda szerszeni znajdujące się w budynkach mieszkalnych. Pierwsza taka interwencja miała miejsce 9 sierpnia w Targowie. Agresywnie zachowujące się owady znajdowały się na poddaszu obiektu parafialnego. Dwie osoby zostały przez nie użądlone. Zbadali je ratownicy medyczni, ale na szczęście zdrowiu poszkodowanych nie zagrażało niebezpieczeństwo. Następnego dnia strażacy usuwali kokon szerszeni w Rudce. Zgłaszający informował, że owady są agresywne, a w domu przebywa uczulone na ich ukąszenia dziecko. Kolejna akcja usuwania szerszeni odbyła się 13 sierpnia w Olszynach. Nieproszeni goście znajdowali się na poddaszu budynku jednorodzinnego, skąd „wyprosili” ich także strażacy.

150 TYSIĘCY POSZŁO Z DYMEM

W sobotę 12 sierpnia wieczorem w Czarnym Piecu doszło do pożaru mercedesa na olsztyńskich numerach rejestracyjnych. Kiedy na miejsce dotarła straż pożarna, cały pojazd był już objęty ogniem. Kierowca znajdował się w pobliżu, na szczęście nie odniósł obrażeń. Mimo podjętej akcji gaśniczej pojazd doszczętnie spłonął. Straty oszacowano na 150 tys. złotych.