BRUTALNIE ZAATAKOWAŁ 15-LATKA

W środę 30 sierpnia późnym wieczorem w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie stawił się zdenerwowany ojciec 15-letniego chłopca.

Mężczyzna poinformował, że jego syn został napadnięty i pobity. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Szczytno. Jak ustalili funkcjonariusze, 45-letni mężczyzna kopnął jadącego na rowerze nastolatka. Chłopak spadł z pojazdu na ziemię. Wtedy agresor miał podejść do leżącego i kopnąć go w twarz. Tak brutalne zachowanie 45-latka skutkowało poważnymi uszkodzeniami ciała chłopca. Doznał on złamania lewej ręki oraz rozległych ran jamy ustnej i nosa. Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Szczytno i osadzili w celi. Mężczyzna został przesłuchany, przedstawiono mu zarzut uszkodzenia ciała, do którego się przyznał. Prokurator rejonowy zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i pozostałymi małoletnimi świadkami tego zdarzenia.

WYPADEK ZA PRZEJAZDEM

W sobotę 2 września na odcinku drogi krajowej nr 53, za przejazdem kolejowym w Jerutach volkswagen golf z przyczepką wyładowaną tarcicą wpadł do rowu. Samochodem podróżowali dwaj mężczyźni w wieku 50 i 25 lat oraz 15-letni chłopiec. Nastolatek uskarżał się na ból prawej ręki, a 25-latek na ból głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Pierwszej pomocy udzielili im strażacy. Po zbadaniu przez ratowników medycznych uczestnicy wypadku pozostali na miejscu zdarzenia.

SPALONY SAMOCHÓD W LESIE

W niedzielę 3 września rano strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że w lesie w rejonie Nowojowca pali się samochód. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ugasili pojazd. W pobliżu nikogo nie było. Markę auta oraz dane właściciela ustala policja.

POTRĄCIŁA ROWERZYSTĘ

We wtorek 29 sierpnia w Małszewku kierująca audi kobieta potrąciła rowerzystę. Mężczyzna został na miejscu zaopatrzony przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewieziony do szpitala w Szczytnie.

POŻAR W MŁODNIKU

W czwartek 31 sierpnia w okolicy Lipowca doszło do pożaru poszycia w młodniku na powierzchni ok. 5 arów. Ogień ugasili strażacy.

oprac. (ew)