ZDERZENIE DWÓCH JEDNOŚLADÓW

W niedzielę 10 września w Giślu, gmina Dźwierzuty, doszło do zderzenia motocykla marki Honda z rometem.

Pierwszym pojazdem kierował 29-latek, który doznał ogólnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala w Szczytnie. Z kolei 52-latek prowadzący drugi z pojazdów z podobnymi urazami trafił do szpitala w Biskupcu. Straty wynikające z uszkodzenia obu jednośladów oszacowano łącznie na 20 tys. złotych. 

PECHOWA NOCNA JAZDA

W środową noc 13 września około godziny 2.00 na trasie Szczytno – Pasym kierująca hyundaiem 19-latka z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w barierkę. Na szczęście młodej kobiecie nic poważnego się nie stało.

POŻAR W MARKSEWIE

W nocy z 7 na 8 września strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Marksewie. Okazało się, że ogień pojawił się pomiędzy parterem a poddaszem użytkowym, najprawdopodobniej od kominka. W budynku przebywało siedem osób, w tym dwoje dzieci. Wszyscy zdołali ewakuować się sami. Pożar został ugaszony. Strażacy usunęli również nadpalone elementy konstrukcyjne sufitu. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzili występowanie zarzewi ognia. Łączne straty spowodowane pożarem oszacowano wstępnie na 15 tys. złotych.

DAWNA SZKOŁA MOGŁA SIĘ SPALIĆ

Niewiele brakowało, by dawny budynek szkoły podstawowej w Pasymiu poszedł z dymem. W czwartek 7 września po południu doszło tam do pożaru instalacji elektrycznej znajdującej się na zewnątrz obiektu. Na szczęście zagrożenie zostało w porę zauważone. Strażacy ugasili ogień i sprawdzili, czy nie pali się wnętrze budynku. Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie. Przypomnijmy, że w marcu tego roku pożar spowodował znaczne zniszczenia w budynku dawnego kina w Pasymiu. Wówczas przyczyną było zaprószenie ognia.

oprac. (ew)