RENAULT WPADŁO DO ROWU

W sobotę 23 września wieczorem w Jesionowcu kierowane przez 24-letniego mieszkańca Kołodziejowego Grądu renault laguna uderzyło w drzewo, a następnie wpadło do rowu i dachowało.

Według świadków, w pojeździe znajdowała się jeszcze jedna osoba, ale miała oddalić się do lasu. Strażacy przeszukali teren, ale nikogo nie znaleźli. Kierujący samochodem 24-latek z ogólnymi potłuczeniami został zabrany do szpitala w Szczytnie. Straty spowodowane uszkodzeniem auta oszacowano na 3 tys. złotych.  

Z PATELNIĄ I NOŻYCZKAMI NA MĘŻA

Patelnia i nożyczki – taki zestaw niebezpiecznych narzędzi wykorzystała 28-letnia mieszkanka gminy Dźwierzuty podczas awantury z mężem Do zdarzenia doszło w niedzielę 24 września wieczorem. Kobieta wszczęła kłótnię, w trakcie której uderzyła swojego małżonka patelnią, a także groziła, że zrobi mu coś złego nożyczkami. Świadkiem awantury był ich 9-letni syn. Agresywna 28-latka została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Jak się okazało, jej napastliwość była spotęgowana spożytym alkoholem. Kobieta noc spędziła w policyjnej celi. Niebawem sytuacją w rodzinie zajmie się sąd, dzielnicowy oraz pracownicy opieki społecznej. - Bardzo rzadko zdarza się, aby w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych przebywały kobiety. Równie rzadko zatrzymywane są panie, które dopuszczają się przemocy wobec swoich partnerów – komentuje całe zdarzenie podkom. Ewa Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

POŻAR KURNIKA W KRZYWONODZE

W środę 20 września w Krzywonodze, gmina Pasym, wybuchł pożar budynku gospodarczego krytego gontem. Obiekt składał się z części służącej do przechowywania drewna, a także hodowli drobiu i pomieszczenia kuchennego. W tym ostatnim powstał pożar. Do walki z ogniem skierowano aż osiem zastępów straży pożarnej. W chwili ich przybycia pożar obejmował część dachu. Spaleniu uległy dach i poddasze budynku. Straty oszacowano na 4 tys. złotych.

ODEBRALI KOLEJNE PRAWA JAZDY

W poniedziałek 25 września wieczorem, w ciągu zaledwie 15 minut, szczycieńscy policjanci ruchu drogowego złapali na gorącym uczynku dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Pierwszym z nich okazał się 45-latek. Mężczyzna pędził osobowym renault z prędkością 105 km/h. Z kolei 42-latek zasiadający za kierownicą skody miał na liczniku 101 km/h. Funkcjonariusz odebrali obu panom prawa jazdy. Ponadto kierowcy zapłacą jeszcze nałożone na nich mandaty karne. Każdy z nich dostał również po 10 punktów karnych. 

OGIEŃ W PUSTOSTANIE

W sobotę 23 września strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w niezamieszkałym budynku przy ul. Gdańskiej w Szczytnie. Ratownicy przeszukali obiekt, ale nikogo w nim nie znaleźli. Ugasili ogień, usunęli pozostałości po pożarze i przelali je wodą.