GROŹNY POŻAR SADZY

We wtorek 26 września w budynku jednorodzinnym przy ul. Grunwaldzkiej w Świętajnie zapaliły się sadze w przewodzie kominowym.

Początkowo mieszkańcy próbowali gasić je sami, ale po kilku godzinach wezwali straż pożarną. Strażacy po ugaszeniu pożaru sprawdzili przewód kominowy. Okazało się, że jest on pęknięty na wysokości I piętra. Straty spowodowane pożarem oszacowano wstępnie na ok. 6 tys. zł, a wynikają one z rozszczelnienia komina oraz uszkodzonej glazury w jednym z pomieszczeń.

ROZSYPANY NAWÓZ

W czwartek 28 września po południu strażacy otrzymali zgłoszenie, że na ul. Szczycieńskiej w Dźwierzutach na jezdni leżą rozsypane czerwone granulki. Okazało się, że jest to nawóz, który zalegał na odcinku ok. 4 km i szerokości 30 centymetrów. Strażacy przy pomocy pracowników Urzędu Gminy w Dźwierzutach usunęli substancję z drogi.

BLISKIE SPOTKANIE Z TIREM

W piątek 29 września na trasie Szczytno – Olszyny ciężarowy DAF na ostródzkich numerach potrącił rowerzystkę. Mieszkanka Olszyn może mówić o wielkim szczęściu, bo uniknęła poważniejszych obrażeń. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostała na miejscu zdarzenia.

FAŁSZYWE ALARMY

W minionym tygodniu strażacy odnotowali prawdziwą serię fałszywych alarmów z instalacji przeciwpożarowych. Pierwsze takie zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 25 września w hotelu „Krystyna” przy ul. Żwirki i Wigury w Szczytnie. Po sprawdzeniu obiektu nie stwierdzono zagrożenia. Następnego dnia wczesnym rankiem podobne zgłoszenie wpłynęło z zakładu IKEI w Wielbarku. Tam włączenie się alarmu było spowodowane uszkodzeniem instalacji tryskaczowej. Na miejsce skierowano aż trzy samochody gaśnicze, ale okazało się, że pożaru nie ma. Tego samego dnia fałszywy alarm z instalacji wykrywającej pożar miał miejsce również w domu studenckim przy ul. Chrobrego. Kolejne podobne zdarzenie odnotowano w środę 27 września w Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie. Tu również interwencję straży spowodował fałszywy alarm.

oprac. (ew)