CIĘŻARÓWKA POTRĄCIŁA ROWERZYSTĘ

W poniedziałek 2 października w Wielbarku ciężarowe renault potrąciło 70-letniego rowerzystę.

Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili strażacy. Mężczyzna z urazem m.in. żeber został przetransportowany do szpitala w Szczytnie. Kierującemu samochodem ciężarowym 22-latkowi nic się nie stało.

ZDERZENIE W PASYMIU

W niedzielę 8 października w Pasymiu, przy wjeździe ze Szczytna, doszło do zderzenia audi 80 z fordem focusem. Kierujący audi 22-letni mieszkaniec Targowskiej Wólki z ogólnymi obrażeniami został zabrany do szpitala w Szczytnie. Prowadzącemu forda 41-latkowi z Olsztyna nic się nie stało.

UDERZYŁ W DRZEWO I SIĘ ZAPALIŁ

W sobotę 7 października w pobliżu miejscowości Czarny Piec, przy skręcie na Nidzicę, kierujący BMW 21-latek najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Wskutek tego z komory silnika zaczął się wydobywać dym. Kierowca doznał urazu głowy oraz stopy i został przetransportowany do szpitala w Szczytnie. Auto, którym kierował, uległo częściowemu spaleniu.

JEDEN PO WÓDECZCE, DRUGI PO PIWKU

W poniedziałek 9 października szczycieńscy policjanci w trakcie wykonywania czynności służbowych na trasie Kołodziejowy Grąd – Jesionowiec zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Okazało się, że 50-latek prowadził pojazd, mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Przyznał się funkcjonariuszom, że zanim wsiadł za kierownicę, spożywał „wódeczkę”.
Tego samego dnia około południa ci sami policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. Był nim 37-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który w Jerutach poruszał się traktorem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zapewniał stróżów prawa, że wypił tylko jedno piwko. Mężczyzna nie posiadał też obowiązkowego OC oraz uprawnień do kierowania. Obaj nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grożą im kary do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Do tego muszą się liczyc z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Oprac. (ew)