W minioną sobotę na plaży miejskiej w Szczytnie odbyła się spartakiada klubów HDK Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to już XXXI edycja tej cyklicznej imprezy, która powróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Krwiodawcy rywalizowali na wesoło
Po zakończonej rywalizacji nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia/fot. z archiwum organizatora

Do zawodów przystąpiło 7 drużyn - trzy Kluby HDK i cztery drużyny młodzieżowe działające w kołach PCK. Pogoda była wyśmienita i humory dopisywały, tym bardziej, że konkurencje były mało wymagające. – W naszych spartakiadach chodzi o dobrą zabawę a nie o bicie rekordów, choć zawsze mała nutka rywalizacji, jak w każdych zawodach, musi być - tłumaczy organizator zmagań, przewodniczący Powiatowej Rady HDK Sławomir Staszak. Drużynom przyszło zmierzyć się w konkurencjach: rzut gumiakiem, bieg w workach, rzut piłką do kosza, slalom piłkarski, rzut piłką lekarską i lanie wody. Zawody prowadził Zbigniew Stasiłojć a sędziami oprócz niego byli: Włodzimierz Budny, Bartosz Kojro, Ryszard Łopatka, Karol Boniecki i Adam Maliński.

Podczas imprezy zostało wręczone nadane przez ministra zdrowia wysokie odznaczenie, które z rąk starosty Jarosława Matłacha odebrał Robert Arbatowski. Jest ono nadawane od 2005 roku Honorowym Dawcom Krwi w uznaniu za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Po zakończonych zawodach wręczono puchary, dyplomy i nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie oraz Fortress Poland Sp. z o.o. W kategorii Kluby HDK miejsca zajęli:

I miejsce - Klub HDK Radar w Jednostce Wojskowej w Lipowcu

II miejsce – Klub HDK przy Oddziale Rejonowym PCK w Szczytnie

III miejsce – Klub HDK przy Towarzystwie Przyjaciół Jedwabna

Kategoria młodzież PCK:

I miejsce – Drużyna młodzieżowa przy Oddziale Rejonowym PCK w Szczytnie

II miejsce – Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie

III miejsce - Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie

IV miejsce – Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie.

(s)