W minioną sobotę odbyła się już 98. akcja poboru krwi zorganizowana przez wielbarski Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku. Zgłosiło się 50 krwiodawców, od których pozyskano ponad 20 litrów krwi.

Krwiodawcy zbliżają się do setki
Magdalena Pabich (z lewej) ma na swoim koncie już 15 l oddanej krwi. Z kolei prezes wielbarskiego klubu Milena Zapadka może się pochwalić podziękowaniami i medalem za długoletnie zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa

Oprócz „stałych” bywalców wielbarskich akcji poboru krwi, przybyli również m.in.: członkowie Stowarzyszenia Śladami Historii, przedstawiciel służb mundurowych oraz nowi dawcy. Członkowie wielbarskiego Klubu - Izabela Tańska i Magdalena Pabich mają już na swoim koncie po 15 litrów oddanej krwi, Justyna Matłoch przekroczyła 10 litrów, a Szymon Pawłowski - 30 litrów.

Nie obyło się też bez niespodzianki. Na akcję przybył Zbigniew Kłodowski, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie i wręczył zaskoczonej „przy pracy” prezes Klubu Milenie Zapadce podziękowania wraz z medalem od Zarządu Głównego PCK i Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK w uznaniu za długoletnie zasługi na rzecz Honorowego Krwiodawstwa. Kolejna akcja już 18 maja.

(m)