W poniedziałek wczesnym rankiem na dwuetapowym przejściu dla pieszych na ul. Lemańskiej doszło do potrącenia 86-letniego emerytowanego księdza. Duchowny został zabrany do szpitala, ale badania wykazały, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca samochodu tłumaczył, że nie zauważył pieszego.

Ksiądz potrącony na przejściu dla pieszych
Kierowca peugeota tłumaczył, że nie zauważył ubranego na czarno pieszego

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 października tuż po godzinie 6.00, kiedy było jeszcze dość ciemno. Na dwuetapowym przejściu dla pieszych przy ul. Lemańskiej w Szczytnie, kierujący dostawczym peugeotem boxerem 57-latek zawadził lusterkiem przechodzącego po pasach 86-letniego księdza. - Pieszy nie odniósł poważniejszych obrażeń, skarżył się tylko na ból barku – informuje st. sierż. Izabela Cyganiuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Emerytowany duchowny na wszelki wypadek został przetransportowany do szpitala. Kierujący samochodem dostawczym był trzeźwy. Tłumaczył policjantom, że nie zauważył pieszego, bo ten był ubrany na czarno.

Policja przypomina o tym, by w okresie jesienno – zimowym, kiedy często, zwłaszcza wcześnie rano i po zmroku panuje zła widoczność, nosić przy sobie elementy odblaskowe. - Na nieoświetlonej lub słabo oświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest mało widoczny. Korzystanie z elementów odblaskowych zapewni mu większe bezpieczeństw o – podkreśla Izabela Cyganiuk.

(ew), KPP Szczytno