Biblioteki obdarowują swoich najmłodszych czytelników prezentami - książeczką, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. Akcja jest po to, by promować czytelnictwo już od najmłodszych lat.

Książeczki czekają na najmłodszych
W bibliotece w Świętajnie do tej pory rozdano 52 książeczki

Gminna Biblioteka Publiczna w Świętajnie po raz pierwszy bierze udział w projekcie „Mała Książka - Wielki Człowiek”. Akcja polega na tym, że najmłodszym czytelnikom wręczane są prezenty w postaci atrakcyjnych książek. W pięknym wydaniu „Pierwsze czytanki dla...”, starannie dobrano zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, wzbogacony ilustracjami.

W bibliotece w Świętajnie do tej pory rozdano 52 książeczki. Zarówno dzieci, jak i rodzice są zadowoleni z akcji. Najmłodsi otrzymują także Kartę Małego Czytelnika. Pojawiając się za każdym razem w bibliotece dostają naklejkę, a gdy zbiorą ich dziesięć zostaną uhonorowani imiennym dyplomem. - Zbieranie naklejek bardzo motywuje dzieci do częstego odwiedzania biblioteki, najmłodsi ciągną rodziców do wypożyczalni – zauważa dyrektor biblioteki Barbara Dyspolska.

Dzięki akcji już od najmłodszych lat dzieci zapoznają się z biblioteką, znajdując tu ciekawą alternatywę dla telewizji i komputera. Milusińscy także wyrabiają w sobie nawyk czytania, który uczy myślenia, pobudza wyobraźnię. Do prezentu-książki dołączona jest broszurka informacyjna dla rodziców, która przypomina o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka.

Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

AK