3 tys. zł – tyle otrzyma od starosty sołectwo, którego przedstawiciel zwycięży w XIII edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i starostwo. W tym tygodniu zachęcamy do oddawania głosów na sołtysów z gminy Jedwabno.

Przed tygodniem rozpoczęliśmy pierwszy etap XIII Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Nasi czytelnicy mogą wybierać swoich faworytów spośród wszystkich sołtysów z siedmiu gmin. W ten sposób wyłonimy finałową piętnastkę, która przejdzie do drugiego, finałowego etapu. Znajdzie się w nim po dwóch reprezentantów każdej z gmin, z wyjątkiem największej gminy Szczytno, z której wybieramy trzech sołtysów. Głosowanie odbywa się za pomocą kuponów zamieszczanych w „Kurku” - liczą się tylko te oryginalne, wycięte z gazety. Po wypełnieniu należy je dostarczyć do naszej redakcji. Warto głosować, bo na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Sołectwo, z którego sołtys zajmie I miejsce, otrzyma od starosty Jarosława Matłacha czek na 3 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III – 1 tys. złotych. Oprócz tego zwycięzca dostanie także nagrodę rzeczową – niespodziankę.

Pierwszy etap głosowania zakończymy w pierwszej połowie kwietnia. W tym tygodniu prezentujemy sołtysów z gminy Jedwabno. W jej skład wchodzi siedemnaście sołectw. Po ubiegłorocznych wyborach w siedmiu z nich wybrano nowych sołtysów. Są to: Elżbieta Pałasz (Jedwabno), Anna Lanckowska (Kot), Robert Paratowski (Małszewo), Piotr Siematkowski (Nowy Dwór), Mieczysław Iwanowicz (Rekownica), Edyta Szymańska (Szuć) i Magda Żelaznowska (Waplewo). Kto wie, być może któryś z nowych sołtysów okaże się tegorocznym zwycięzcą …

(ew)