Po dwuletniej przerwie na mapę szczycieńskich wydarzeń kulturalnych wraca Ogólnopolski Konkurs Piosenki im. Krzysztofa Klenczona, tym razem w zmienionej formule. Do udziału w nim zakwalifikowano dziesięć zespołów, wśród których są również grupy ze Szczytna. Zwycięzcy wystąpią podczas koncertu głównego Big Bit Fety 9 lipca.

Kto zgarnie laury?

W tym roku konkurs piosenki im. Krzysztofa Klenczona odbędzie się po raz ósmy. Do niedawna był on jednym z punktów Dni i Nocy Szczytna. Rok temu jednak się nie odbył, a organizatorzy zapowiadali zmianę jego formuły. Dotychczasowa, polegająca w dużej mierze na odtwórczych wykonaniach piosenek Klenczona, budziła liczne zastrzeżenia. Teraz ma być inaczej. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Piotr Filipowicz tłumaczy, że tym razem bardziej niż zdolności imitacyjne wykonawców ma się liczyć sam duch muzyki nawiązującej klimatem do lat 60. i 70.

- Chodzi o muzykę graną na żywo, prosto z serca, może nie zawsze doskonale, ale prawdziwie – mówi dyrektor. Od kwietnia trwały zgłoszenia do konkursu. Ostatecznie do udziału w nim zakwalifikowano dziesięć zespołów. Wśród nich są dwa ze Szczytna – DNA oraz Otwin Group, a także jedna formacja szczycieńsko-olsztyńska, Sway. Pozostałe pochodzą m.in. z Trójmiasta, Szczecina i Krakowa. Finaliści zaprezentują się podczas pierwszego dnia Big Bit Fety, w piątek 8 lipca o godzinie 17.00 na scenie MDK-u, gdzie ich poczynania oceni jury, w składzie którego znaleźć ma się m.in. producent muzyczny. Zwycięzca zagra w trakcie koncertu finałowego w sobotę 9 lipca w ruinach szczycieńskiego zamku o godzinie 19.00. Wtedy też usłyszymy John Porter Band, Tymon & Transistors oraz Lachowicz & Pigs. Bilet na to wydarzenie kosztuje 30 złotych.

(ew)/fot. E. Kułakowska