Wciąż w wysokiej formie są kulomioci Gwardii Szczytno. Swoją dobrą dyspozycję potwierdzają wynikami w kolejnych startach.

Kulomioci robią swoje
Jakub Borkowski (w środku) po raz kolejny poprawił rekord życiowy

W minioną sobotę w zawodach w Toruniu wystąpili Karol Kijewski i Jakub Borkowski. Obaj wygrali w swoich kategoriach. Karol uzyskał 10.94 m, natomiast Kuba pchnął 16.08 m.

Nazajutrz w Spale podopieczni Macieja Bukowieckiego nie spuścili z tonu podczas zawodów PZLA. Jakub Borkowski dwukrotnie bił swój rekord życiowy kulą 6 kg, osiągając kolejno 17.14 i 17.16 m. Miał on jeszcze jedną próbę poza granicę 17 m, której do niedzieli nie przekroczył. Niespełna 18-letni zawodnik Gwardii zajął 2. miejsce w U20. Przegrał jedynie z o półtora roku starszym Kornelem Warszawskim z Zamościa. - Progresja Kuby w ostatnich tyg odniach jest imponująca: 13,34 – 13,99 - 14.35 - 16.44 - 16.58 - 17.16! – cieszy się dobry duch szczycieńskiej LA Ireneusz Bukowiecki. - Pokazuje to rosnącą formę naszego zawodnika, a Mistrzostwa Polski już w najbliższą sobotę w Toruniu.

Pierwszy w Spale w kategorii U 16 (kula 5 kg) był Karol Kijewski (10.92).

W rywalizacji seniorów wystąpił kolejny kulomiot Gwardii – Sebastian Łukszo. Utytułowani Jakub Szyszkowski i Michał Haratyk byli poza zasięgiem, osiągając minima na HME, ale na trzecim miejscu uplasował się właśnie nasz zawodnik. Osiągnął on swój najlepszy wynik w sezonie – 18.04 m. Co ciekawe, była to jedyna mierzona próba kulomiota ze Szczytna.