Końcówka czerwca i początek lipca obfitowały w wiele kulturalno-plenerowych wydarzeń, a ja tylko fotki pstrykałam i teraz przed czytelnikami „Kurka Mazurskiego" z tego raport przygotowałam.

W dniu 15.06.2022 r. uczestniczyłam w otwarciu wystawy „NARODZINY POLSKIEGO BIG-BEATU" zorganizowanej w Muzeum Mazurskim w Szczytnie.

W dniu 21.06.2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie uczestniczyłam w niezwykłym wydarzeniu : „Finisaż – Bibliotekarki pełne pasji".

W dniu 22.06.2022 r. w auli Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie uczestniczyłam w gali wręczania Jurandów – nagród Powiatu Szczycieńskiego. Dostąpiłam zaszczytu i z rąk Starosty Pana Jarosława Matłacha otrzymałam Statuetkę Juranda za szczególne osiągnięcia w dziedzinie działalności społecznej w Powiecie Szczycieńskim.

W dniu 23.06.2022 r. byłam na otwarciu wieży szczycieńskiego ratusza.

W dniu 24.06.2022 r. wysłuchałam koncertu Chóru Preludium, a po koncercie uczestniczyłam w Benefisie poety Romana Maciejewskiego, który odbywał się w Muzeum Mazurskim w Szczytnie.

W dniu 27.06.2022 r. odwiedziłam sosnę „Cyganichę" w miejscowości Przerodki koło Zielunia.

W dniu 30.06.2022 r. pozwoliłam postraszyć się duchom.

W dniu 2 lipca 2022 r. odwiedziłam Szkołę Podstawową w Witowie i tam serdecznie polecam potrawy, gdyż w budynku byłej szkoły powstała Restauracja Mazurska – smacznie tam i klimatycznie. Oczywiście tego dnia odwiedziłam Jedwabno, a gdy do Szczytna wróciłam, to zasiliłam widownię podczas Koncertu Muzyki Romskiej.

W dniu 3 lipca 2022 r. obowiązkowo wycieczka rowerowa z „Kręciołami", a wieczorkiem wizyta u Eli i Zdzisława Kobusów w Gospodarstwie Agroturystycznym „Kamez" i spacer z barankiem Szonem. Mimo, że tyle się działo, to ciągle tej kultury i natury mi mało.

Grażyna Saj-Klocek

Kulturalnie i naturalnie