W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie można oglądać wystawę pt. „Kwiaty” autorstwa szczycieńskiego fotografa Ferdynanda Sosnowskiego.

Kwiaty w obiektywie
Podczas wernisażu Ferdynand Sosnowski zdradzał zebranym, dlaczego fascynuje go fotografia makro

Choć za oknami jeszcze zimowo i szaro, to w szczycieńskiej bibliotece już wiosna. Wszystko za sprawą otwartej w czwartek 8 lutego wystawy znanego szczycieńskiego fotografa Ferdynanda Sosnowskiego. Prezentowane zdjęcia jego autorstwa przedstawiają ogromne zbliżenia kwiatów i owadów. - Fotografia makro jest najbardziej niedostępna i przez to fascynująca, to całkiem inny świat, obok którego na co dzień przechodzimy obojętnie. Dopiero pokazany z bliska odkrywa przed nami swoje tajemnice – mówi Ferdynand Sosnowski.

Spotkanie uświetnił występ muzyczny przygotowany przez członków zespołu „Live Act Band” - Ewę Małż, Marcina Łukaszewskiego i Pawła Janiszewskiego. W tym samym dniu przypadał również tłusty czwartek, dlatego na licznie przybyłych gości czekał tradycyjny poczęstunek w postaci pysznych pączków. Wystawę fotografii można oglądać do 1 marca w godzinach otwarcia biblioteki.

(b)