Długodystansowcy Amatorskiego Klubu Biegacza ze Szczytna w ramach przygotowań do Maratonu Juranda ścigali się w biegach ulicznych w Glinojecku i Ciechanowie. Do ich grona dołączył dawno niewidziany na długodystansowych trasach Henryk Mankielewicz.

W I Ogólnopolskim Biegu Ulicznym o Puchar Burmistrza Glinojecka wystartowała czołówka polskich zawodników. Trasę ok. 10 km ukończyło 76 biegaczy. Wygrał Sławomir Kąpiński (SERWISKIM Płock) - 26.51,24, przed Wojciechem Więckowskim (ORLEN Płock) - 27.13,77 i Piotrem Sękowskim (MKS Płońsk) - 27.21,22.

Wśród czteroosobowej ekipy ze Szczytna najlepiej zaprezentował się Stanisław Bałdyga zajmując z czasem 31.38,12 - 16 miejsce. Wyniki pozostałych szczytnian: 20. Krzysztof Wilczek - 32.14,38, 60. Stefan Jankowski - 40.25,28, 64. Zygmunt Zapadka - 41.54,41.

Tydzień później, 5 lipca, odbył się XXIII Ogólnopolski Bieg Uliczny "Ciechanowska piętnastka". Najszybciej dystans 15 km przebiegł Wojciech Więckowski (tym razem reprezentujący Miszewo), uzyskując czas 50.37,3. Drugi był Piotr Sękowski (MKS Płońsk) - 50.42,8, a trzeci Stanisław Terentowicz (KB AGRO-NATURA Nałęczów) - 52.54,7. W ekipie AKB Szczytno najlepiej spisał się Jacek Ciełuszecki zajmując z czasem 55.48,7 - 7 miejsce. W swojej kategorii wiekowej - dwudziestolatków, Jacek był drugi. Na 13 pozycji uplasował się dawno niewidziany na długodystansowych trasach Henryk Mankielewicz. Czas 57.21,3 dał mu piąte miejsce w kategorii czterdziestolatków. Pozostali zawodnicy AKB uplasowali się na następujących pozycjach: 18. Krzysztof Wilczek - 58.47,6, 72. Stefan Jankowski - 1:15.10,7 (czwarte miejsce wśród sześćdziesięciolatków), 73. Zygmunt Zapadka - 1:15.11,3. Bieg ukończyło 93 zawodników.

W najbliższy weekend szczycieńscy biegacze wybierają się do Łomży, gdzie wystartują w kolejnej edycji tamtejszego "Grand Prix". Będzie to już ich ostatni start przed XXII Maratonem Juranda, który odbędzie się w niedzielę 20 lipca. Spośród zawodników AKB Szczytno udział w nim zapowiedzieli: Henryk Mankielewicz, Jacek Ciełuszecki, Krzysztof Wilczek, Tomasz Walerzak, Zygmunt Zapadka, Stefan Jankowski i Krzysztof Zygnerski. Niestety w tegorocznym Jurandzie zabraknie najlepszego maratończyka AKB Dariusza Wędrowskiego. Powodem jest zbieżność terminów z Mistrzostwami Polski Nauczycieli, które odbędą się tydzień później w Pucku.