Tadeusz Piórkowski i Krzysztof Buła to reprezentanci powiatu szczycieńskiego, którzy triumfowali podczas historycznej, bo pierwszej gali „Laur Agrobiznesu”, która powstała z inicjatywy samorządu województwa. Nagrody wręczyli marszałek Gustaw Marek Brzezin i odpowiedzialna za obszary wiejskie wicemarszałek Sylwia Jaskulska.

Laur Agrobiznesu 2023 powędrował do powiatu szczycieńskiego - Ideą gali było docenienie ludzi, którzy naprawdę ciężko pracują, poświęcając się swojemu zajęciu bez reszty, dzięki którym z dumą mówimy, że mamy najlepszą w kraju żywność regionalną, która jest naszą marką regionalną – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. A Sylwia Jaskulska nie kryje dumy, że docenieni zostali mieszkańcy powiatu szczycieńskiego:

- Krzysztof Buła i Tadeusz Piórkowski to bardzo pracownicy ludzi, których cechuje wielka odpowiedzialność za swoją pracę, ale też za miejsce, w którym żyją, bo obaj są zaangażowani w sprawy lokalne.

Zarówno Krzysztof Buła jak i Tadeusz Piórkowski są czołowymi producentami mleka w powiecie szczycieńskim. Pan Tadeusz, właściciel gospodarstwa w Sasku Małym (gm. Szczytno), który otrzymał laur w kategorii „Rolnicze Gospodarstwo Tradycyjne” prowadzi też działalność agroturystyczną, która przyniosła mu w zeszłym roku I miejsce w kategorii „Wypoczynek u Rolnika” w konkursie Zielone Lato. Jego praca została też nagrodzona Jurandem za całokształt działalności.

Gospodarstwo Krzysztofa Buły w Białym Gruncie (gm. Świętajno) doceniono laurem w kategorii „Rolnicze Gospodarstwo Wysokotowarowe”. Głównym kierunkiem działalności Krzysztofa Buły jest produkcja mleka, a cała produkcja roślinna służy jako baza paszowa dla bydła. W 2019 roku Krzysztof Buła został uhonorowany Statuetką Kryształowej Krowy za wysoką jakość i ilość produkcji mleka.