Nadia Roczeń, uczennica kl. VIII A Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie, zajęła II miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Śladami Mikołaja Kopernika – nie tylko astronoma” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.

Laury za namalowanie Kopernika
Nadia Roczeń z dyrektor SP nr 6 Ewą Bakalarską i nauczycielem Przemysławem Bugajem

W konkursie wzięło udział kilkuset uczniów z ponad 150 szkół z całego kraju. Mimo tak silnej konkurencji, Nadia Roczeń zajęła II miejsce w kategorii klas VII-VIII. Praca uczennicy SP 6 cechuje się wysokim poziomem artystycznym, oryginalnością i tym, czego przede wszystkim oczekiwali organizatorzy, a mianowicie szerokim ujęciem tematu. Wszystkie wspomniane elementy stanowią o końcowym sukcesie.

Jak zauważa nauczyciel Nadii, Przemysław Bugaj, popularyzacja postaci Mikołaja Kopernika, wybitnego przedstawiciela okresu renesansu, jest ogromnie ważna. Był on bowiem nie tylko astronomem, ale również lekarzem, prawnikiem, ekonomistą, matematykiem, księdzem, a nawet dowodził obroną Olsztyna przed wojskami krzyżackimi. - Jego liczne zainteresowania i umiejętności sprawiają, że powinien on być dla nas wszystkich źródłem wzorców inspirujących do wytężonej i twórczej pracy – podkreśla nauczyciel, gratulując Nadii zajęcia wysokiej lokaty w konkursie i życząc dalszych sukcesów.

(b)