Legia Warszawa zagrała w Lidze Mistrzów – ale tej organizowanej w ramach AKCJI LATO. Zajęła w niej nawet drugie miejsce.

Legia w lidze mistrzów

Turniej „6” piłkarskich, organizowany na wzór Ligi Mistrzów, przyciągnął ponad 30 zawodników grających w 5 drużynach. Najlepszy okazał się Real (Michał Deptuła, Maciej Manowski, Dawid Manowski, Damian Kraśniewski, Patryk Kraśniewski, Mateusz Gejda), który wyprzedził Legię i Chelsea. Królem strzelców został Michał Biernacki z Legii, a za najlepszego bramkarza uznano Michała Deptułę z Realu.

Na zakończenie AKCJI LATO (30-31 sierpnia) odbędzie się kolejny turniej „6”. Zespoły przybiorą tym razem nazwy drużyn naszej ekstraklasy.

W minionym tygodniu nie zabrakło chętnych również do wzięcia udziału w zawodach spławikowych. Największego leszcza wyciągnął Błażej Turczynowicz, który wygrał w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych. W pozostałych kategoriach triumfowali: Maja Kaszubowska (przedszkola, 5-7 lat), Dymitr Wicha (SP, kl. I-III) i Patryk Więcek (gimnazja). Ostatnie w te wakacje zawody spławikowe odbędą się w niedzielę 24 sierpnia. Zbiórka o 8.45.nad brzegiem Jeziora Domowego Małego – za „Biedronką”.

Organizatorem AKCJI LATO jest KSR TKKF Szczytno.