Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie zwyciężyła w sportowych zmaganiach realizowanych w ramach projektu, którego celem jest promocja lekkiej atletyki. Zawody prowadził czterokrotny olimpijczyk i mistrz Europy w biegu na 400 m ppł Paweł Januszewski.

Lekkoatletyka - sport dla każdego
W rywalizacji uczestniczyło 120 młodych lekkoatletów z 10 szkół

Uczniowie dziesięciu szkół z powiatu szczycieńskiego rywalizowali w zawodach, zorganizowanych w hali im. Wagnera w ramach projektu „Ze sportem nam do twarzy”. - Jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży lekką atletyką, która jako dyscyplina sportowa ma wiele zalet – mówi Anna Jesień, prezes Stowarzyszenia Sportowe Mazury, współorganizator imprezy. Do jej uprawiania nie potrzeba specjalnych wymagań sprzętowych, dzięki czemu zajęcia można praktycznie prowadzić na każdym wolnym terenie. Przeszkodą nie są też warunki fizyczne, bo każdy może dla siebie wybrać najbardziej odpowiadającą mu dyscyplinę.

W ramach zawodów, każda z 10 reprezentacji, składająca się z 12 uczniów w wieku 10-13 lat musiała zaliczyć 5 stacji sportowych opartych na lekkiej atletyce, nawiązujących do testów Sportowe Talenty. Skoki łączone, wyskok dosiężny, rzut piłką lekarską, bieg sprinterski wahadłowy, test refleksu oraz sztafeta na dochodzenie - to konkurencje, które sprawdzały umiejętności i determinację uczestników.

Po zaciętej rywalizacji wygrała Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie przed Sportową Szkołą Podstawową nr 4 w Szczytnie. Kolejne miejsca zajęły Szkoły Podstawowe w Rudce, Wielbarku, Orzynach.

Uczniowie mogli poczuć się jak na Igrzyskach Olimpijskich. Przed oficjalnym otwarciem sportowych zmagań przedstawiciel każdej szkoły przebiegł z oryginalną pochodnią z Londynu 2012 i zapalił znicz. Rangę uroczystości podniosła też obecność na niej trzykrotnego olimpijczyka i mistrza Europy w biegu na 300 m ppł Pawła Januszewskiego, który prowadził zawody. Oprócz rywalizacji była także część edukacyjna związana z ideą Olimpizmu i lekkoatletyką. Były pytania, a za prawidłowe odpowiedzi wręczano nagrody.

Rozpoczęcie zawodów poprzedziło zapalenie znicza olimpijskiego przez przedstawicieli poszczególnych szkół w towarzystwie Anny Jesień

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz współfinansowaniu ze środków Powiatu Szczycieńskiego. Jej organizatorami byli: Stowarzyszenie Sportowe Mazury, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Szczytnie i Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie.

(j)