Uliczki na osiedlu domków letniskowych położonym na obrzeżach Jedwabna mają swoje nazwy. Zadecydowali o tym radni, spełniając prośby mieszkańców.

Leśne ulice

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy radni Jedwabna zatwierdzili nowe nazwy ulic. Większość z nich to drogi w skupisku domków jednorodzinnych zlokalizowanym na terenie kolonijnym po lewej stronie trasy Szczytno - Jedwabno. Kilkanaście znajdujących się tam posesji tętni życiem głównie w sezonie letnim. Tylko dwie rodziny mieszkają tu przez cały rok. Należą do nich Elżbieta i Tadeusz Adamkiewiczowie.

- To bardzo miło, że wreszcie będziemy mieli swoją ulicę - cieszy się pan Tadeusz. Do tej pory adres ich domu był przypisany do ulicy Polnej, którą stanowi pobliskie siedlisko.

Nadane nazwy pochodzą od gatunków drzew. Wśród nich znajdują się: Sosnowa, Świerkowa, Akacjowa, Brzozowa, Lipowa i Modrzewiowa.

Taka była wola tych, którzy będą tam mieszkać.

Nowy trakt pojawił się też po drugiej stronie Jedwabna. Równoległą do ulicy Olsztyńskiej drogę nazwano Ogrodową. Przy niej od niedawna mieści się już nowa siedziba leśniczówki, a na ukończeniu są budowy dwóch domów jednorodzinnych.

Chociaż od uchwały Rady Gminy minęło kilka tygodni, trudno doszukać się przy nowych ulicach tabliczek z ich nazwami.

- Wynika to ze względów proceduralnych - tłumaczy Jerzy Jankiewicz, kierownik z Urzędu Gminy w Jedwabnie. - Uchwała naszej rady musi być najpierw opublikowana w Dzienniku Urzędowym województwa. Dopiero potem będziemy mogli przystąpić do montowania tabliczek.

(o)

2006.10.04