Dzięki zaangażowaniu Senator Lidii Staroń Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Szczytnie w końcu ma wysokiej klasy fortepian koncertowy – ku radości uczniów i lokalnej społeczności.

Lidia Staroń - Zawsze po stronie ludzi - materiał wyborczy
Dyrektor Anna Dramowicz: - Bardzo dziękuję Pani Senator! W końcu Szkoła będzie miała wysokiej klasy fortepian

Senator wspierała dyrekcję szkoły w staraniach o zdobycie środków na zakup instrumentu. Z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzyskano dofinansowanie w wysokości 480 tys. zł w ramach programu Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego 2023. Pozostałą kwotę (180 tys. zł) ma zapewnić Centrum Edukacji Artystycznej.

To jedno z wielu działań parlamentarzystki na rzecz Regionu. Wywalczyła środki na szereg inwestycji. Na sport, kulturę, zabytki. Dla dzieci, dorosłych, seniorów.

Zna ją cała Polska. Niepozorna, piękna kobieta, ale bezkompromisowa polityk.

Po interwencji Pani Senator – gospodarstwo wróciło do rodziny Ślubeckich

Niezwykle skuteczna, charyzmatyczna, zawsze merytoryczna. Dla wielu pokrzywdzonych Lidia Staroń jest ostatnią deską ratunku.

Od dwóch kadencji jest senatorem niezależnym. Nie ma wsparcia partii politycznej, jej struktur, finansowania i mediów. To ludzie – jak często podkreśla – są jej partią. Mimo tego, że jest niezależna, udało jej się zrobić bardzo dużo dobrego.

Dzięki jej działaniu kilkanaście milionów spółdzielców jest właścicielami mieszkań i funduszu remontowego. To oni są właścicielami, a nie spółdzielnia. Mają też prawo do majątku spółdzielni. Komornicy nie są już bezkarni. Jest nagrywanie ich czynności i nadzór nad nimi. Jest też ustawa antylichwiarska i skarga nadzwyczajna.

Pani Senator od lat pomaga ludziom. Ma na koncie tysiące zakończonych pozytywnie interwencji, w tym sprawę Janiny i Piotra Ślubeckich, mieszkańców malutkiej wioski w powiecie szczycieńskim. – Wpadliśmy w sidła lichwiarza, byliśmy w rozpaczy… Tylko dzięki Pani Senator udało nam się odzyskać zabrane podstępnie gospodarstwo. Dużo dobrego o Pani Senator może powiedzieć też Jolanta Moskal ze Szczytna: - Mojej rodzinie pomogła w walce z absurdalnymi decyzjami urzędników. Lidia Staroń to niesamowicie skuteczny polityk, ale przede wszystkim życzliwy i ciepły człowiek.

Parlamentarzystka ma też wiele nowych spraw, które czekają na rozwiązanie. Przeprowadza senatorskie kontrole – obecnie, w sprawie zawyżonych opłat w spółdzielniach. Występuje w obronie pokrzywdzonych, walczy o sprawiedliwość. Odzyskuje pieniądze, ruchomości, mieszkania i domy odebrane w wyniku przestępstwa… Zmienia prawo na lepsze...

Lidia Staroń: - Choć dużo udało się zrobić, jest jeszcze wiele do zrobieni...

Dlatego ponownie startuję do Senatu.