W przeddzień walentynek publiczność zgromadzona w herbaciarni „Róża Wiatrów” miała okazję wysłuchać nastrojowego recitalu Jolanty Pietruczuk. Kierująca na co dzień Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnie wykonawczyni zaśpiewała piosenki z repertuaru m.in. Edyty Geppert, Michała Bajora i Marka Grechuty.

Liryczna pani dyrektor

Występ Jolanty Pietruczuk (13 lutego) doskonale wpasował się w walentynkowy klimat. Nastrojowość i liryzm śpiewanych piosenek z pewnością odpowiadały atmosferze Święta Zakochanych, choć oczywiście tematyka miłosna nie zdominowała recitalu. Jolanta Pietruczuk, na co dzień dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie, na początku wykonała kilka utworów z repertuaru Edyty Geppert. Jak zdradziła publiczności, to jedna z jej ulubionych artystek.

- Jej piosenki niejednokrotnie pomagały mi przetrwać ciężkie chwile - mówiła Jolanta Pietruczuk. Publiczność zgromadzona w „Róży Wiatrów” usłyszała jeszcze m.in. utwory Michała Bajora, Marka Grechuty, Piotra Szczepanika i Natalii Kukulskiej. Występ najwyraźniej trafił w gust słuchaczy, czego dowodem były gorące oklaski, którymi nagrodzono wykonawczynię. Nie zabrakło też kwiatów od miłośników talentu słynącej z charyzmy szefowej jedwabieńskiego GOK-u, która tym razem pokazała refleksyjną i liryczną stronę swojej osobowości.

Jolanta Pietruczuk śpiewa od dziecka. Jeszcze jako uczennica występowała wraz z bratem, potem kontynuowała swoją pasję jako słuchaczka Studium Nauczycielskiego. Obowiązki rodzinne i zawodowe spowodowały, że ostatnio miała dość długą przerwę w śpiewaniu.

(ew)/Fot. E. Kułakowska