Orlen Reklama Top

Zgodnie z zapowiedzią zamknęliśmy listę sportowców kandydujących w XV edycji naszego plebiscytu. W dzisiejszym numerze drukujemy pierwszy kupon konkursowy.

Lista zamknięta

SENIOR

Damian Bartnicki (WSPol Szczytno, judo) – brązowy medal MP Policji w Judo

Igor Bogusz (AZS-AWFiS Gdańsk, lekkoatletyka) – wicemistrz Polski (ze sztafetą) w biegu 4x400 m, 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w LA (400 m ppł)

Jarosław Ćwikliński (SRW 4K Szczytno, ratownictwo wodne) – 2. m. (50 m holowanie manekina), 3. m. ( w duecie) w rzucie liną w Grand Prix Moraw

Łukasz Dymerski (Gwardia Szczytno, siatkówka) - libero zespołu prowadzącego w rozgrywkach ligi wojewódzkiej

Tadeusz Dymerski (Gwardia Szczytno, judo) – srebrny medal ME Masters w Judo w kat. +100 kg, złoty medalista MP Masters w Judo (100 kg)

Krzysztof Granicki (MKS Szczytno, piłka nożna) - bramkarz, jesienią najpewniejszy punkt zespołu występującego w klasie okręgowej

Tomasz Grudkowski (AKB Szczytno, lekkoatletyka) – czołowe miejsca w kategorii osób niepełnosprawnych w ogólnopolskich imprezach biegowych

Maciej Kaliszewski (SRW4K Szczytno, ratownictwo wodne) – mistrz województwa w ratownictwie wodnym

Mateusz Korszeń (Katana Szczytno, ju-jitsu) – brązowy medal Mistrzostw Polski w Ju-jitsu Full Contact ( kat. 80 kg)

Michał Kosiński (SRW4K Szczytno, ratownictwo wodne, triathlon) – wicemistrz województwa w ratownictwie wodnym, czołowe miejsca w Grand Prix Polski, 3. m. w województwie wśród młodzieżowców podczas Mistrzostw Polski w Triathlonie

Karolina Kwiecień (Katana Szczytno, ju-jitsu) – złoty medal Mistrzostw Polski w Ju-jitsu Full Contact ( kat. 60 kg)

Marcin Łukaszewski (Błękitni Pasym, piłka nożna) – najlepszy strzelec zespołu, jeden z czołowych snajperów IV ligi

Krzysztof Lejmanowicz (Gwardia Szczytno, judo) – złoty medalista MŚ Lekarzy w Judo, brązowy medal MP Masters w Judo (81 kg)

Artur Lutostański (SKKK Szczytno, karate kyokushin) – 1. m. w Mistrzostwach Województwa (80 kg)

Ewelina Mirosław (SKKK Szczytno, karate kyokushin) - brązowa medalistka Mistrzostw Polski Wschodniej w Karate Kyokushin (55 kg)

Piotr Moczydłowski (SKKK Szczytno, karate kyokushin)– mistrz Europy w Karate Kyokushin (70 kg)

Ryszard Nowotka (Mazurski Klub Tenisowy, tenis ziemny) – złoty medal w Olimpiadzie Polonijnej w kat. 50-59 lat, złoty medal w Mistrzostwach Świata Polonii, złoty medal Mistrzostw Województwa Seniorów, 1. m. w Otwartych Mistrzostwach Szczytna

Tomasz Nysztal (Polska, wędkarstwo)– 2. miejsce (z drużyną) w MŚ w Wędkarstwie Podlodowym

Dawid Pac (Gwardia Szczytno, boks) – czołowe miejsca w zawodach Grand Prix Polski

Marek Remiszewski (Omulew Wielbark, piłka nożna) – wyróżniający się zawodnik linii pomocy lidera klasy okręgowej

Marek Rybka (WSPol Szczytno, judo) – brązowy medal MP Policji w Judo (81 kg)

Aleksandra Słobodzian (Katana Szczytno, ju-jitsu) – srebrny medal Mistrzostw Polski w Ju-jitsu Full Contact ( kat. 60 kg)

Adrian Staszewski (SKKK Szczytno, karate kyokushin)– mistrz Polski w Karate Kyokushin w kat. 65 kg, mistrz Polski Wschodniej, 1. m. w Mistrzostwach Województwa (70 kg)

Wojciech Stępniak (Katana Szczytno, ju-jitsu) – brązowy medal Mistrzostw Polski w Ju-jitsu Full Contact ( kat. 85 kg)

Jacek Szewczak (Katana Szczytno, WSPol Szczytno, ju-jitsu, judo)– brązowy medal ME w Ju-jitsu, dwa złote medale Mistrzostw Polski w Ju-jitsu Full Contact, 2. m. w Pucharze Polski w Ju-jitsu, brązowy medal MP Policji w Judo, 2. m. w Otwartych Mistrzostwach Niemiec w Ju-jitsu, 1. (+94 kg) i 3. m. (94 kg) w Otwartych Mistrzostwach Słowenii w Ju-jitsu

Michał Toczko (Gwardia Szczytno, siatkówka) - czołowy zawodnik zespołu prowadzącego w rozgrywkach ligi wojewódzkiej

Gerard Will (SKKK Szczytno, karate kyokushin) – mistrz Polski młodzieżowców w light contact (80 kg), 1. m. w Mistrzostwach Polski Wschodniej (75 kg)

Daniel Włodkowski (Zryw Jedwabno, piłka nożna) - grający trener zespołu, który w czerwcu wywalczył awans do klasy okręgowej

Maciej Wojciechowski (WSPol Szczytno, lekkoatletyka)– srebrny medalista (drużynowo) Mistrzostw Świata Policji w Maratonie, 2. miejsce w MP Policji w Maratonie

Karol Wojciechowski, Paweł Mierzejewski, Tomasz Wołczkiewicz, Karol Doryn, Konrad Podpora, Paweł Sokołowski, Dariusz Wiśniewski Ryszard Grabowski, Michał Maciąg, Wiesław Dziergowski (KP PSP Szczytno, sporty pożarnicze) – drużynowi mistrzowie województwa w sporcie pożarniczym

JUNIOR

Jakub Badysiak (SRW 4K Szczytno, ratownictwo wodne) – 3. m. ( w duecie) w Grand Prix Moraw (rzut liną), dwa złote medale Mistrzostw Województwa, 3. m. w Otwartych Mistrzostwach Wejherowa

Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno, lekkoatletyka)– 2-krotny srebrny medalista MP Młodzików w LA (pchnięcie kulą, rzut dyskiem), 2-krotny złoty medalista Mistrzostw Makroregionu Młodzików w LA (pchnięcie kulą, rzut dyskiem), 3. m.w Pucharze Samsunga (pchnięcie kulą), 2-krotny złoty medalista Mistrzostw Województwa (pchnięcie kulą, rzut dyskiem)

Maja Brumer (Gwardia Szczytno, judo) – 1. m. w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Judo

Katarzyna Burakiewicz (Gwardia Szczytno, lekkoatletyka)– brązowy medal Mistrzostw Makroregionu Młodziczek w LA (100 m ppł), 2-krotna złota medalistka Mistrzostw Województwa Młodziczek w LA (100 m ppł, skok w dal)

Paweł Dębowski (Gwardia Szczytno, judo) – 2. m. w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Judo

Jakub Domżalski (Reda Szczytno/Tęcza Biskupiec, piłka nożna) – czołowy gracz drużyny, która wiosną zajęła trzecie miejsce w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych, jesienią zdobywający bramki dla IV-ligowej drużyny Tęczy Biskupiec

Artur Grabowski (Katana Szczytno, ju-jitsu) – złoty medal Mistrzostw Polski w Ju-jitsu Full Contact (kat. 80 kg), brązowy medal Młodzieżowych MP w Ju-jitsu

Michał Jędrzejczyk (Gwardia Szczytno, judo) – najmłodszy uczestnik Otwartych Mistrzostw Olsztyna Młodzików, 3. miejsce w kat. 66 kg, 1 m. w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Olsztyna Dzieci w kat. 63 kg

Sebastian Łukszo (Gwardia Szczytno, lekkoatletyka)– brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w LA (pchnięcie kulą), 2. m w Mistrzostwach Makroregionu w LA (pchnięcie kulą)

Maciej Jóźwik (Gwardia Szczytno, boks) – brązowy medalista MP Juniorów w Boksie

Olga Karczmarczyk (Gwardia Szczytno, judo) – 3. m. w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Judo, 1. m. w Otwartych Mistrzostwach Olsztyna Młodzików

Maciej Kowalski (Reda Szczytno/Tęcza Biskupiec, piłka nożna), bramkarz zespołu, który wiosną zajął trzecie miejsce w rozgrywkach ligi wojewódzkiej, jesienią gracz podstawowego składu IV-ligowej Tęczy Biskupiec

Mateusz Kowalski (Katana Szczytno, ju-jitsu) – srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski w Ju-jitsu Full Contact, wicemistrz Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Ju-jitsu

Jakub Kwiecień (Katana Szczytno, ju-jitsu)– brązowy medal Młodzieżowych MP w Ju-jitsu

Beniamin Maliński (Gwardia Szczytno, boks) – złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (76 kg)

Agnieszka Markowska (KJ Endurance Team Stajnia Koczek, jeździectwo) – złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców w Sportowych Rajdach Konnych (125 km)

Kacper Maroszek (Gwardia Szczytno, judo) – 1. m. w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Judo

Bartłomiej Piazdecki (Gwardia Szczytno, lekkoatletyka) - 6. m. w MP Juniorów w LA (pchnięcie kulą), 2. m. w Mistrzostwach Makroregionu w LA (rzut dyskiem)

Andrzej Regin (Gwardia Szczytno, lekkoatletyka) – złoty medal Halowych MP w LA Juniorów Młodszych (pchnięcie kulą), 1. m. w Mistrzostwach Makroregionu w LA (pchnięcie kulą), 5. m. w MŚ Kadetów w LA (pchnięcie kulą), 6. m. w Europejskim Festiwalu Olimpijskim Młodzieży (pchnięcie kulą)

Paweł Regin (Gwardia Szczytno, lekkoatletyka) – wicemistrz Polski juniorów w pchnięciu kulą, srebrny medal Halowych MP Juniorów w LA (pchnięcie kulą), 1. m. w Mistrzostwach Makroregionu w LA (pchnięcie kulą)

Jakub Skrocki (Gwardia Szczytno, judo) – 2. m. w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Judo

Dominika Tokarska (SRW4K Szczytno, Płetwal Szczytno, ratownictwo wodne, pływanie) – srebrny medal w kat. junior w Jurand Open Water Swimming, złoty i srebrny medal oraz trzy medale brązowe w Mistrzostwach Województwa w Ratownictwie Wodnym, dwa srebrne medale i medal brązowy Mistrzostw Województwa w Pływaniu

Rafał Tuchewicz (Gwardia Szczytno, boks) – złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (48 kg)

Wiktor Tumiński (Gwardia Szczytno, judo) – 2. m. w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Judo

Marcin Welk (Katana Szczytno, ju-jitsu) – brązowy medal Młodzieżowych MP w Ju-jitsu

Adam Wieczyński (SKKK Szczytno, karate kyokushin) - 1. m w Mistrzostwach Województwa Kadetów w Karate Kyokushin (45 kg)

(gp)