Chciałbym zabrać głos w sprawie artykułu „Dwa pomysły na stadion”. Pani Górska na koniec kadencji chce narazić Szczytno na straty. Dlaczego na straty? Bo zamierza inwestować nasze pieniądze na czyjejś nieruchomości! Ciężki szok!

„Prawnicy tworzą umowę dającą tytuł prawny do inwestowania w ten obiekt.” Jaki to tytuł prawny? Jedyny tytuł prawny, który uzależnia i umożliwia inwestowanie publicznych pieniędzy to prawo WŁASNOŚCI! Pełne prawo rzeczowe, a nie jakieś dzierżawy, użyczenia czy wynajmy.

Już chyba przykład basenu i lotniska powinien dać do myślenia. Jak chce się inwestować pieniądze, to wypadałoby na swoim, a nie na cudzym! Bo za rak, dwa, pięć zmieni się władza w WSPol i co wtedy? Będzie inny pomysł z „góry” na funkcjonowanie szkoły i co zrobicie? Pieniądze w błoto?

Czy ktoś z biznesmenów zainwestowałby w olbrzymią inwestycję nie na swojej nieruchomości? Ja nie znam takiego lekkomyślnego człowieka. A przepraszam, jest taka pani Burmistrz, ale mam nadzieję, że zniknie ze sceny politycznej i zajmie się swoimi sprawami. Niech zainwestuje swoje pieniądze na czyjejś ziemi, ja proponuję na mojej! Ile chce, tyle niech inwestuje!

Z poważaniem

Marek Tomasz Ropiak