W sobotę 18 sierpnia, już po raz ósmy, odbędzie impreza pod nazwą „Love Szczytno”. W ramach wydarzenia zaplanowano bloki kulturalny i sportowy, obejmujące m.in. zabawy dla najmłodszych oraz turnieje gier zespołowych. Na zakończenie wystąpi pochodzący ze Stalowej Woli raper Poison.

Love Szczytno po raz ósmy
Jednym z punktów programu tegorocznego „Love Szczytno” będzie turniej szachowy organizowany we współpracy z miejscowym klubem „Odrodzenie”

„Love Szczytno” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz letnich imprez miejskich. W tym roku jego ósma już edycja odbędzie się w sobotę 18 sierpnia. Organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie „Projektownia” ze Szczytna oraz Misja Służby Rodzinie we współpracy z Urzędem Miejskim. - Dostrzegliśmy potrzebę integracji młodych ludzi oraz całych rodzin w czasie wakacji. Chcemy to osiągnąć poprzez umożliwienie im spożytkowania własnej energii w sposób aktywny i pouczający – tłumaczą pomysłodawcy.

W tym roku w ramach imprezy zaplanowano dwa równoległe wydarzenia: „Inspiracje kulturalne” i „Inspiracje sportowe”. Organizatorzy za cel stawiają sobie również działania profilaktyczne skierowane do młodzieży – antyalkoholowe, antyprzemocowe, antynarkotykowe. Temu służyć ma koncert profilaktyczno – motywacyjny. Tym razem wystąpi pochodzący ze Stalowej Woli raper Poison, którego twórczość niesie przesłanie religijne i chrześcijańskie. Wyprodukował wiele klipów dostępnych na kanale TouTube. Niedawno ukazał się jego debiutancki album pt. „Szepty sumienia”.

W ramach „Inspiracji kulturalnych” przewidziano: warsztaty graffiti, bańki mydlane oraz zabawy z kolorową chustą dla dzieci. W planie „Inspiracji sportowych” znalazły się: warsztaty slackline, ulitmate frisbee i tenisa ziemnego, a także turniej piłki nożnej dla dzieci i turniej szachowy organizowany we współpracy z Klubem Szachowym „Odrodzenie”. Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza odbędzie na terenach rekreacyjnych przy ul. Leyka.

(ew)