Sebastian Łukszo z Gwardii Szczytno pobił podczas mityngu w Cetniewie swój rekord życiowy w pchnięciu kulą. Konrad Bukowiecki zajął w konkursie trzecie miejsce.

Łukszo z rekordem życiowym
Nadmorski klimat służy - Sebastian Łukszo przekroczył w Cetniewie granicę 19 m

Nadmorskie Cetniewo już po raz siódmy gościło uczestników Festiwalu Rzutów Kamili Skolimowskiej. Podczas memoriału kibice mogli oglądać konkursy rzutów: młotem, oszczepem i dyskiem oraz pchnięcia kulą.

W znakomitej formie znajduje się wciąż Michał Haratyk, którego niedawno gościliśmy w Szczytnie. Rekordzista Polski nadal wygrywa, a w Cetniewie wyrównał swój najlepszy wynik, czyli 22.32 m. W ostatniej serii posłał kulę o parę centymetrów dalej, ale nie utrzymał się w kole. Drugi był Nigeryjczyk Chuk Enekwechi (21.26), a trzecie miejsce zajął Konrad Bukowiecki (20.58). Obecny zawodnik AZS UWM Olsztyn najlepsze miał podejście nr 1 – później aż cztery próby nie były mierzone.

Powody do zadowolenia po występie w Cetniewie ma Sebastian Łukszo. W sobotę ustanowił on swoją życiówkę, która wynosi teraz 19.37 m. Pozwoliło to na zajęcie 6.miejsca. Tuż za nim uplasował się klubowy kolega z Gwardii – Andrzej Naszko. Jego wynik to 19.31 m. Do wyrównania ustanowionego w Szczytnie rekordu życiowego zabrakło tylko 2 cm.

(gp)