Maciej Kaliszewski zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Szczytna w Ratownictwie Wodnym. Ten sam zawodnik do spółki z Dominiką Tokarską wygrał Mistrzostwa Województwa.

W sobotę 19 listopada basen WSPol gościł 30 ratowników z Wejherowa, Karwi, Ostrołęki, Białej Podlaskiej, Dźwierzut i oczywiście Szczytna. W męskich Mistrzostwach Szczytna triumfował Maciej Kaliszewski, który otrzymał Puchar Starosty. Trzeci w klasyfikacji Michał Kosiński wrócił do domu z Pucharem Prezesa SRW4K. W rywalizacji płci pięknej najlepsza ze szczytnianek Dominika Tokarska była trzecia.

W Mistrzostwach Województwa, w których uczestniczyli zawodnicy ze Szczytna i Dźwierzut, górą byli Dominika Tokarska i Maciej Kaliszewski. Oboje otrzymali Puchary Marszałka Województwa. Na drugim stopniu podium stawali: Aleksandra Jasianek i Michał Kosiński, na trzecim zaś: Maja Miszkiewicz i Jarosław Ćwikliński.

Aleksandra Jasianek, 13 -latka ze Szczytna, otrzymała Puchar Prezesa Fundacji Autrimpus dla najmłodszego uczestnika zawodów.

(orz)