W sobotę 8 grudnia w Sochaczewie odbył się 5. międzynarodowy turniej judo dzieci i młodzików, w którym udział wzięło troje przedstawicieli szczycieńskiej Gwardii.

Maja ze złotem, Wiktor z brązem
Zawodnicy Gwardii Szczytno zdobyli dwa medale

Ogółem w zawodach startowało ponad 200 zawodników z naszego kraju oraz reprezentanci Włoch, Ukrainy i Białorusi. Z naszych zawodników najlepiej zaprezentowała się Maja Rykowska, która w wadze do 56 kg w kategorii dzieci starsze wywalczyła złoty medal, czym zasłużyła sobie na wyróżnienie trenera Tadeusza Dymerskiego. W drodze do zwycięstwa pokonała dwie zawodniczki z Białorusi. Pierwszą walkę zwyciężyła zdecydowanie efektownym rzutem. Drugą zaś rozstrzygnęła dopiero w dogrywce. W tej samej kategorii wiekowej, w wadze do 50 kg walczył Bartosz Kukliński, który tym razem musiał

Najlepsi zawodnicy odbierali medale z rąk Pawła Nastuli

uznać wyższość swoich konkurentów. W walce o wejście do strefy medalowej stoczył bój z zawodnikiem, który zdobył medal w swojej kategorii wiekowej oraz zaliczył równie udany występ w wyższej kategorii. Brązowy medal w kategorii wiekowej młodzików i w wadze do 66 kg wywalczył Wiktor Dodajewski, który w drodze do podium stoczył efektowne pojedynki. Zakończenie zawodów miało uroczystą oprawę. Medale i nagrody zawodnikom wręczał mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula.