W minioną sobotę, przy słonecznej pogodzie, na plaży w Kajkowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda”.

Major Stakun znów najlepszy
Zawodnicy z powiatu szczycieńskiego zajęli w turnieju czołowe miejsca. Od lewej: Artur Sielski, Zbigniew Stakun, Stanisław Bogus i Karol Kowalczyk

W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodniczek i zawodników, w tym czterech z powiatu szczycieńskiego. Wszyscy zajęli wysokie pozycje. Najlepiej spisał się mjr Zbigniew Stakun. Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Olsztynie zwyciężył w kategorii open masters z wynikiem 157,5 kg. W tej samej kategorii Stanisław Bogus, mieszkaniec Nowego Gizewa, właściciel siłowni „Pod Rywalem” w Szczytnie zajął trzecie miejsce z wynikiem 100 kg. W kategorii do 90 kg Artur SIELSKI z Gawrzyjałek był czwarty (145 kg). Takie samo miejsce zajął w kategorii do 82,5 kg – Karol Kowalczyk z Wawroch wyciskając 142,5 kg.