Grillowanie z Radiem Zet, koncert zespołu Loka, jarmark i regaty żeglarskie – to największe atrakcje zaplanowane podczas szczycieńskiej majówki. W programie są również imprezy dla dzieci i miłośników czworonogów.

Majówka z grillowaniem
Przez całą majówkę na pl. Juranda trwać będzie jarmark

Już w najbliższą sobotę 29 kwietnia rusza szczycieńska majówka. Tego dnia na pl. Juranda rozpocznie się Jarmark Majówkowy, który potrwa do środy 3 maja. Odwiedzający go będą mogli zakupić m.in. rękodzieło oraz produkty ekologiczne.

Sobota upłynie pod znakiem wielkiego grillowania z Radiem Zet. Odbywać się ono będzie na tarasie ruin zamkowych oraz na pasażu Klenczona. W programie akademia grillowania Radia Zet, strefa zabaw i animacji dla dzieci, a na zgłodniałych czekać będzie 5 tysięcy darmowych hot – dogów. Do tego zaplanowano jeszcze występy artystyczne, pokaz magii i konkursy z nagrodami.

W poniedziałek 1 maja plażę miejską opanują miłośnicy czworonogów. W godzinach 11.00 – 13.00 odbywać się tu będzie doroczna impreza pod hasłem „Zwierzę mój brat”, w ramach której właściciele mogą zaprezentować swoich ulubieńców. W godzinach 13.00 – 15.00 w ruinach zamku zorganizowane zostaną rycerskie gry, konkursy i zabawy. Z kolei o 15.30 w bazie wodnej MOS-u nastąpi otwarcie sezonu żeglarskiego połączone z regatami. Wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs piosenki żeglarskiej.

Poniedziałkowe atrakcje zakończy koncert zespołu Loka na plaży (godz. 18.30).

We wtorek 2 maja w godzinach 11.00 – 13.00 szczycieńscy harcerze zapraszają do amfiteatru przy MDK-u na imprezę pod hasłem „Radosny patriotyzm”. O godzinie 16.00 na orliku na ul. Klenczona rozegrany zostanie turniej piłkarski pracowników samorządowych i służb mundurowych o Puchar Burmistrza.

Środa 3 maja upłynie pod znakiem obchodów Święta Konstytucji. Tradycyjnie już o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia NMP odprawiona zostanie msza, po której uczestnicy przemaszerują pod pomnik Orła Białego, gdzie odbędą się dalsze uroczystości.

GRA TERENOWA W PASYMIU

Do Pasymia w majówkę powinni udać się miłośnicy historycznych zagadek. Jest to jedno z miejsc, w którym rozgrywa się akcja powieści przygodowej Izabeli Szylko „Poszukiwacze siódmej księgi” opowiadającej o poszukiwaniu najsłynniejszego dzieła Mikołaja Kopernika. Tam właśnie autorka ukryje książki, które mogą zdobyć uczestnicy. Wystarczy je tylko odnaleźć.

Wskazówki dotyczące miejsca ukrycia książek będą pojawiały się w poniedziałek, 1 maja, na profilach Wydawnictwa O’Rety na Facebooku i Instagramie, zawsze kwadrans po nieparzystej. https://www.facebook.com/wydawnictwoorety

https://www.instagram.com/studio.orety/

(ew)