W zapełnionej po brzegi sali widowiskowej

MDK-u odbyły się kolejne wybory Małej Miss.

Koronę najpiękniejszej zdobyła ośmioletnia uczennica

II klasy Szkoły Podstawowej nr 6 Natalia Dziuban,

która uwielbia muzykę, taniec i śpiew,

a pasjami czyta książki przygodowe. galeria >>

W zapełnionej po brzegi sali widowiskowej

MDK-u odbyły się kolejne wybory Małej Miss.

Koronę najpiękniejszej zdobyła ośmioletnia uczennica

II klasy Szkoły Podstawowej nr 6 Natalia Dziuban,

która uwielbia muzykę, taniec i śpiew,

a pasjami czyta książki przygodowe.

Małe fanki kina

W tegorocznej gali wzięło udział nieco mniej kandydatek niż w latach minionych. Widać kryzys dotyczy także dzieci, ale widowisko jakie stworzyły na pewno warte było wydania 10 zł na bilet. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała ubiegłoroczna miss Julia Olbryś. Pierwsze wejście kandydatek na scenę odbyło się w kreacjach galowych, przygotowanych przez ich rodziców. Gdy nieco stremowane pokazały się na scenie, musiały jeszcze krótko się zaprezentować. Z racji wieku zainteresowania dziewczynek były podobne - muzyka, śpiew oraz malowanie. Wszystkie też, jak się okazało, uwielbiają zwierzaczki i często marzą o dalekich, egzotycznych podróżach. W przerwach między poszczególnymi odsłonami prezentowały się wokalistki z emdekowskiego zespołu „Pod sceną”, a także młodzi i nieco starsi tancerze oraz tancerki z grupy „Energy”. W trakcie drugiego wejścia pretendentki do tytułu Małej Miss wystąpiły w strojach sportowych, a potem w ostatniej odsłonie pokazały się w kostiumach bajkowych. Barwne i fantazyjne przebrania najlepiej podkreślały dziecięcą naturę i wówczas widownia nagrodziła dziewczynki największymi brawami.

Wtedy też kandydatki musiały jeszcze raz zabrać głos, tym razem odpowiadając na jedno tylko pytanie: Co byś zmieniła w naszym mieście?

Część uważała, że raczej nie trzeba żadnych zmian, bo Szczytno jest już piękne, ale nie była to jednak powszechna opinia. Spora liczba dziewczynek chciałaby więcej atrakcji nie tylko dla siebie, ale i dla mam, i tatusiów. Co ciekawe, spełnieniem tych pragnień byłoby... zbudowanie w mieście kina (coś musi w tym być).

Chwilę później ogłoszono przerwę. Jury udało się na naradę, a publiczność miała okazję do dokonania wyboru swojej królowej. Po antrakcie małe kandydatki wyszły na scenę już po raz ostatni, zaś ubiegłoroczna miss Julia Olbryś udekorowała swą następczynię.

Małą Miss 2011 została Natalia Dziuban. Z jej małych ocząt popłynęły łzy.

- To z wielkiej radości i trochę z zaskoczenia, bo nie spodziewałam się tego tytułu - zwierzyła się nam Natalia. Widownia na swoją Miss Publiczności wybrała Maję Ladzińską. - Jestem bardzo zadowolona i szczęśliwa - tyle zdążyła nam powiedzieć nim wpadła w objęcia rodziców. Tytuł Pierwszej Wicemiss przypadł Zuzi Pliszce, a drugiej już nagrodzonej przez publiczność Mai Ladzińskiej. Pozostałe kandydatki również zdobyły dla siebie jakieś tytuły, bo jury przyznało jeszcze korony Miss Elegancji, Uśmiechu, Miss Sportu i Miss Bajka.

(map)