Zawodnicy Katany Novum Szczytno wywalczyli 14 medali w VI Turnieju Grappler Cup w Grapplingu.

Mali poszli w ślady dużych

Zawody w mocowaniu parterowym bez kimon ściągnęły do Mińska Mazowieckiego 250 sportowców z 40 polskich klubów oraz zawodników z Ukrainy i Białorusi.

„Starszyzna” Katany Novum wywalczyła 4 medale. Zdobyli je: Jacek Szewczak (masters 91 kg), Marcin Welk (średnio zaawansowani 70 kg), Wojciech Stępniak (zaawansowani 100 kg) – wszyscy złoto, Tomasz Mikita (masters 91 kg) – srebro. W klasyfikacji drużynowej Katany była druga.

Aż 10 krążków przywieźli z tej samej imprezy młodzi zawodnicy Katany Novum. Najlepsi w swoich kategoriach byli: Wiktor Nasierowski (45 kg), Olaf Ostaszewski (50 kg), Bartosz Witkowski (30 kg). Srebro wywalczyli: Tymoteusz Stachula (34 kg), Gaspar Święcicki (40 kg), Piotr Szewczak (50 kg), Marcel Maloń (30 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli: Antoni Skowroński (40 kg), Damian Srebrzyński (45 kg), Zuzanna Kania (48 kg).

- Tak jak obiecaliśmy, moi zawodnicy wzięli się w garść. Mocne treningi i specjalne przygotowania do tych zawodów spowodowały, że w drużynie i seniorskiej, i dziecięcej odnieśliśmy historyczny sukces – podsumowuje start trener Katany-Novum Jacek Szewczak.